official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
1:42.42
33.01
2
LUIK Juhan
1997
EST
+0.39
35.79
3
DALMALM Gustav
1999
SWE
+0.96
39.85
4
KERANEN Emil
1999
FIN
+1.26
41.99
5
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+1.55
44.06
6
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+1.68
44.98
7
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+1.78
45.70
8
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+1.84
46.12
9
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.88
46.41
10
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+2.23
48.90
11
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+2.25
49.05
12
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+2.37
49.90
13
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+2.51
50.90
14
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+2.56
51.26
15
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.61
51.61
16
NILSSON Edvin
1999
SWE
+2.81
53.04
17
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+2.90
53.68
18
WALLIN Atle
2001
SWE
+3.39
57.17
19
ERMESKOG Lukas
2003
SWE
+3.53
58.17
20
NETINDER Melker
2000
SWE
+3.61
58.74
21
LARSSON Mikael
2000
SWE
+3.70
59.38
22
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+4.70
66.51
23
OLSSON Linus
2001
SWE
+6.03
75.99
24
MANSNER Jesper
2000
FIN
+6.43
78.84
25
HANSEN Haakon Smith
1999
NOR
+6.53
79.55
26
AAHS Albin
2002
SWE
+7.23
84.54
27
NILSSON Adam K
2002
SWE
+8.22
91.60
28
PEJOK Maans
2001
SWE
+8.47
93.38
29
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
+8.98
97.02
30
NYBERG Emil
2003
SWE
+9.29
99.22
31
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
+11.17
112.62
32
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+13.96
132.51
33
MOLIN Thed
2003
SWE
+16.78
152.61
34
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+18.62
165.72
35
FLODBERG Hugo
2003
SWE
+23.50
200.51
36
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
+25.51
214.83
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
LUNDBAECK Isak
2003
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
MALMBERG Oscar
2003
SWE
VITBLOM Lowe
2003
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
NYMAN Axel
2003
SWE
ENGSTROEM Anton
2003
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
KARSTAD Benjamin
2002
NOR
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
NORDELL Andreas
1999
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
WALLMAN Fabian
2002
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
HOLMLUND Carl-Johan
2002
SWE
MALMBERG Pontus
2001
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
LOEF Max
1997
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
WAHLUND Melvin
2002
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
FOSSER Vincent
2001
SWE
LINDHE Wille
2002
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
ALM Alexander
2001
SWE
FJAELLBERG William
1998
SWE
KERVEN Christopher
2000
SWE
JOKIAHO Oskari
2000
FIN
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
OEHMAN Isak
1999
SWE
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
BERGMARK Jacob
2000
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
AHO Saku
1997
FIN
GRYM Hannes
1996
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run