official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
1:28.12
17.87
2
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+0.74
24.00
3
DALMALM Gustav
1999
SWE
+0.85
24.91
4
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+1.04
26.49
5
HANSSON William
2001
SWE
+1.52
30.46
6
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+1.73
32.20
7
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+1.79
32.70
8
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.91
33.69
9
ROBERTSSON Petter
1985
SWE
+1.92
33.78
10
PERSSON Jacob
1998
SWE
+1.99
34.36
11
PERSSON Jesper
1995
SWE
+2.14
35.60
12
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+2.47
38.33
13
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.58
39.24
14
NYMAN Fabian
1997
SWE
+2.59
39.33
15
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+2.73
40.49
16
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+2.76
40.73
17
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+2.78
40.90
18
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+2.89
41.81
19
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+2.97
42.47
20
BACKMAN Hugo
1996
SWE
+3.04
43.05
21
POETTOZ Michael
1998
COL
+3.08
43.39
22
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+3.18
44.21
23
BERGLUND Gusten
2000
SWE
+3.69
48.44
24
HAHLIN Olle
1997
SWE
+3.85
49.76
25
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+4.67
56.56
26
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+4.72
56.97
26
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+4.72
56.97
28
NILSSON Edvin
1999
SWE
+4.78
57.47
29
PIETIKAINEN Teemu
2001
FIN
+4.81
57.72
30
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+5.42
62.77
31
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+5.52
63.60
32
EDMARK Hugo
2000
SWE
+5.65
64.68
33
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+6.41
70.97
34
ROESNAES Anton
2002
SWE
+6.51
71.80
35
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+6.55
72.13
36
FREDRIKSON David
2001
SWE
+6.78
74.04
37
OREDSSON Erik
2001
SWE
+6.82
74.37
38
LANDER Linus
2002
SWE
+7.17
77.27
39
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+7.43
79.42
40
KERVEN Christopher
2000
SWE
+7.86
82.98
41
LINDBERG Malte
1997
SWE
+8.06
84.64
42
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+8.70
89.94
43
BODEN Victor
2000
SWE
+8.93
91.85
44
DALMALM Carl
2002
SWE
+9.19
94.00
45
HAGBLOM Olle
2001
SWE
+9.22
94.25
46
AAHS Albin
2002
SWE
+9.24
94.42
47
AABERG Filip
2001
SWE
+9.41
95.82
48
FOSSER Vincent
2001
SWE
+9.50
96.57
49
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
+9.51
96.65
50
OESUND Max
2000
SWE
+9.98
100.55
51
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
+10.03
100.96
52
WIDMARK Per
2002
SWE
+10.29
103.11
53
ACOSTA Ty
2002
AND
+10.92
108.33
54
PEJOK Maans
2001
SWE
+10.98
108.83
55
PRAGNERT Adam
2002
SWE
+11.19
110.57
56
RODRIGUEZ ELIAS Joaquim
1999
AND
+11.32
111.65
57
NILSSON Adam K
2002
SWE
+11.61
114.05
58
BARTUMEU Roger
2002
AND
+11.96
116.95
59
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+12.32
119.93
60
HJORTH Gustav
2002
SWE
+12.60
122.25
61
TORRES SANCHEZ Albert
2001
AND
+12.75
123.49
62
WAHLBERG Erik
2002
SWE
+13.17
126.97
63
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+13.19
127.14
64
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
+13.41
128.96
65
GRYM Elias
1998
SWE
+13.57
130.29
66
LASMARIAS Anton
2001
SWE
+14.09
134.59
67
ARVEFORS Isak
2002
SWE
+14.24
135.84
68
HAMREN Ture
2002
SWE
+14.35
136.75
69
MARKLUND Emil
1999
SWE
+14.90
141.30
70
NAAVALL Gustav
2002
SWE
+15.36
145.11
71
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
+15.84
149.09
72
WRENKLER Adam
2002
SWE
+25.20
226.63
73
BJOERNFORS Tintin
2002
SWE
+32.33
285.70
Did not finish 2nd run
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
LOENNBERG Petter
2002
SWE
BORNEMAR Marcus
1999
SWE
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
NORDQVIST Douglas
2001
SWE
GRAN Herbert
2001
SWE
SANDELGAARD Leo
2001
SWE
ASPLUND Eric
2001
SWE
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
ALM Alexander
2001
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
PEDERSEN Simon
1999
SWE
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
VORRE Marcus
1998
DEN
STEFFENSSON Edvin
1999
SWE
STEINWALL Filip
1997
SWE
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
AHO Saku
1997
FIN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GUNNARSSON Gustaf
2002
SWE
BACKLUND THORSANDER Samuel
2002
SWE
VRETBLOM Martin
2002
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
NORDELL Andreas
1999
SWE
WIKESTAD Martin
1999
SWE
KONRADSSON Samuel
2001
SWE
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
ROSENQVIST Lukas
2001
SWE
LINDSTROEM Filip
2000
SWE
GROENHOLM David
2000
SWE
STROEM Olle
2000
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
KARLSSON Jonathan
2001
SWE
TUKIAINEN Anton
2000
FIN
LUND Oskar
2000
SWE
SEGELMAN David
2001
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
SOMMAR Hjalmar
2000
SWE
RASK Noah
2000
SWE
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
PERSSON Andre
1999
SWE
FONDBERG Ricki Keith richard
1999
SWE
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
SKARE Lasse Andre
1997
NOR
FJAELLBERG William
1998
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
OEHMAN Isak
1999
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
KUFAAS Simen
1997
NOR
MANKINEN Miikka
1997
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run