official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HONKANEN Riikka
1998
FIN
1:41.48
14.29
2
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
+0.78
22.05
3
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+1.59
30.11
4
GRUENAUER Anna
1999
AUT
+2.19
36.09
5
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
+2.79
42.06
6
GRIGG Eliza
1996
NZL
+3.44
48.53
7
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+3.66
50.72
8
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+3.72
51.31
9
LINGG Pia
2000
AUT
+4.38
57.88
10
SMITH Erin
1999
USA
+5.04
64.45
11
HILLER Linda
2002
AUT
+5.20
66.04
12
MARTE Laura
1999
AUT
+5.39
67.94
13
VUORI Jenny
2001
FIN
+5.96
73.61
14
KEGELE Nina
2002
AUT
+6.11
75.10
15
GIGLER Sonja
2001
AUT
+6.12
75.20
16
GUERILLOT Vanina
2002
POR
+6.53
79.28
17
SIMADER Sabrina
1998
KEN
+6.66
80.57
18
STEURER Elena
2002
AUT
+7.21
86.05
19
LASSENIUS Mathilda
2000
FIN
+7.53
89.23
20
SAINT ANTONIN Sofia
2002
ARG
+8.16
95.50
21
INTLEKOFER Tanja
2000
GER
+8.17
95.60
22
BOLJESIC Victoria
2000
SRB
+8.49
98.79
23
DILWORTH Lucinda
1998
GBR
+9.14
105.26
24
ALIC Esma
2002
BIH
+9.40
107.85
25
ZAHALKOVA Tereza
1996
CZE
+10.12
115.01
26
CONZELMAN Sam
2000
USA
+10.29
116.70
27
SIGURDARDOTTIR Agla Jona
2000
ISL
+10.77
121.48
28
WILSON Mckenna
1999
USA
+10.82
121.98
29
KNOPOVA Tetiana
2001
UKR
+11.07
124.47
30
ARAMBURO Emilia
2002
CHI
+11.17
125.46
31
JOGEVA Anna Lotta
1999
EST
+11.72
130.94
32
VELJKOVIC Petra
2001
SRB
+11.73
131.04
33
WENK Olivia
1999
GER
+12.97
143.38
34
KARAVASILI Zoe
1997
GBR
+14.51
158.70
35
CONSTANTIN Maria Ioana
2001
ROU
+15.41
167.66
36
POWELL DOOLEY Elsa
1999
GBR
+17.11
184.58
37
SHEPILENKO Kateryna
2002
UKR
+18.18
195.23
38
PREDA Madalina Nicoleta
2002
ROU
+18.19
195.33
39
RENTEA Diana Andreea
2002
ROU
+20.05
213.84
40
LORINCZ Eszter
2002
ROU
+23.48
247.98
41
EPIPHANIOU Georgia
2002
CYP
+28.13
294.26
42
JUKNEVICIUTE Doroteja
2002
LTU
+38.46
397.07
Did not finish 2nd run
BIELIUNAITE Smilte
2002
LTU
GRBOVIC Zoja
2002
SRB
PETER Aline
2002
AUT
BABIC Jana
1999
SRB
BUTCHER Jazmine
1997
GBR
KARA Sila
2000
TUR
VUJICIC Jelena
2001
MNE
TADIC Maja
2000
BIH
VAN DEN BOSCH Louise
1997
BEL
CLARK Rebecca
1999
USA
BONDARE Liene
1996
LAT
SHEPILENKO Anastasiya
2000
UKR
KNYSH Olha
1995
UKR
BUBAKOVA Nikola
1999
CZE
NUSSBAUMER Vanessa
1998
AUT
Did not finish 1st run
PYROZHKO Kateryna
2002
UKR
PIERI Andriani
1998
CYP
TORSANI Anna
2001
SMR
MACDONALD Jennette
2000
USA
VAHER Lise Anette
1996
EST
BRYDLOVA Sofie
2002
CZE
TRUDEAU Brianna
2000
USA
KORPIO Nella
1999
FIN
LEE Francesca
1998
GBR
TOMKINSON Lily
1997
AUS
PALLA Victoria
2001
GBR
REICHHELM Nina
1999
USA
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run