official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PUCKETT Cooper
2003
USA
1:47.83
22.00
2
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.10
22.68
3
PALMQUIST Camden
2003
USA
+0.36
24.44
4
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+0.51
25.45
5
BOEHM Gianluca
2000
SUI
+0.74
27.01
6
FOURNIER Simon
1997
CAN
+0.82
27.55
7
GILE Bridger
1999
USA
+1.23
30.33
8
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+1.26
30.53
9
DILLING Jacob
1999
USA
+1.30
30.80
10
LESSARD Raphael
2001
CAN
+1.35
31.14
11
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+1.41
31.55
12
MCKINLAY Thomas
2004
CAN
+1.49
32.09
13
BOWERS Jack
2000
USA
+1.51
32.22
14
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+1.61
32.90
14
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+1.61
32.90
16
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.67
33.31
17
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+1.70
33.51
18
SOLA Heming
2003
CAN
+1.76
33.92
19
LANGMUIR Calum
2002
GBR
+1.89
34.80
20
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+1.97
35.34
21
MARTIN Max
2000
USA
+2.26
37.30
22
LANG Charlie
2000
USA
+2.27
37.37
23
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+2.33
37.77
24
HEAYDON Henry
2001
AUS
+2.44
38.52
25
TIMM Dylan
2002
CAN
+3.09
42.92
26
URY Balint
2003
HUN
+3.28
44.21
27
SALANI Hunter
2005
USA
+3.60
46.37
28
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+3.64
46.64
29
ARTHUR Julian
2005
USA
+4.15
50.10
30
ROTH Laiken
2004
USA
+4.25
50.77
31
BROOKS Caleb
2004
CAN
+6.10
63.30
32
RICHEDA Nicolas
2002
USA
+6.78
67.90
33
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
+7.34
71.69
34
SIMON Jordan
2003
USA
+8.32
78.33
Did not qualify for 2nd run
KOMETZ Aidan
2005
CAN
OLSSON Aidan
2003
IRL
STANLEY Marcus
2005
USA
MENNEN Thomas
2005
USA
MCGOWN Kyle
2003
AUS
RILEY Mitchell
2001
AUS
HUME Carson
2005
USA
ARMSTRONG Filip
2005
CAN
SCHILLINGER Karsten
2006
USA
UNGER Caleb
2003
USA
WELLS Peyton
2005
USA
SCHRADY Jack
2006
USA
PERKINS Tanner
2001
USA
YOUNG Oliver
2004
CAN
GILBERT Sascha
2004
CAN
IACOBELLI Cooper
2001
USA
MORKEN David
2005
USA
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
Did not finish 2nd run
PALMQUIST Jevin
2007
USA
KERTESZ-KNIGHT Jake
2005
CAN
BROWN Benny
2003
USA
DETS Taras
2001
CAN
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
KROTA Filip
2000
CRO
CENERELLI Enzo
2000
FRA
BUCKRELL Jayden
2004
CAN
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
SEYMOUR Trey
2000
USA
YATES Dawson
2000
CAN
GILLIS Daniel
2002
USA
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
ANGERER Benjamin
2002
AUT
ZIMMER Oscar
2001
NOR
KOSI Klemen
1991
SLO
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
PALCHAK Cole
2000
USA
CHAREST Pierick
2004
CAN
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
O BRIEN Preston
2001
USA
CHABLE Loic
2000
SUI
ST-GERMAIN William
1992
CAN
POULTER Jay
2003
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KRUPKA Alex
2006
USA
BARTHOLOMEW Colton
2005
CAN
KAGAN Colin
2004
USA
MORGAN Jake
2004
USA
SWEENEY Nolan
2004
USA
MCCOURTIE Christian
2004
GBR
HAUPT Ian
2005
USA
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
HANNA Colin
2004
USA
ELVIDGE Roman
2005
USA
VALADKA Aleksas
2003
CAN
REED Sawyer
2005
USA
HAGEN Grant
2003
USA
LINSE Aleix
2001
NED
KERBAUGH John
2005
USA
OSCH Matthieu
1999
LUX
STEED William
2005
CAN
NOLTING Jeremy
2005
USA
PARK Oscar
2004
CAN
CORNELIUS Cooper
1999
USA
LINDENMEYR Aksel
2005
USA
AINSLIE Rowen
2001
USA
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
MORGAN Oliver
2001
USA
LATULIPPE Louis
2002
CAN
BUZEK Stanley
2005
USA
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
BIGATEL Justin
2003
USA
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
MCCORMACK Declan
1999
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run