official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ENGEL Mark
1991
USA
1:30.78
6.00
2
NEF Tanguy
1996
SUI
+0.04
6.32
3
KETTERER David
1993
GER
+0.20
7.59
4
GINNIS AJ
1994
USA
+0.44
9.49
5
PHILP Trevor
1992
CAN
+0.89
13.06
6
VIETZE Sandy
1993
USA
+0.94
13.46
7
RADAMUS River
1998
USA
+0.96
13.61
8
READ Jeffrey
1997
CAN
+1.04
14.25
9
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
+1.14
15.04
9
ROBERTS Hig
1991
USA
+1.14
15.04
11
STEFFEY George
1997
USA
+1.40
17.10
12
WOOLSON Thomas
1993
USA
+1.41
17.18
13
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+1.45
17.50
14
WINTERS Luke
1997
USA
+1.49
17.82
15
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+1.54
18.21
16
ANKENY Michael
1991
USA
+1.57
18.45
17
ARVIDSSON Erik
1996
USA
+1.58
18.53
18
THOMPSON Broderick
1994
CAN
+1.62
18.85
19
DUFFY Drew
1995
USA
+1.67
19.25
20
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+1.73
19.72
21
BARWOOD Adam
1992
NZL
+1.79
20.20
22
MARSHALL Tucker
1990
USA
+1.98
21.70
23
SEYMOUR Jett
1998
USA
+2.25
23.85
24
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
+2.62
26.78
25
TORIBIO Devon
1999
USA
+2.63
26.86
26
FOURNIER Simon
1997
CAN
+2.80
28.21
27
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+2.82
28.37
28
WALLACE Liam
1999
CAN
+4.84
44.39
29
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+4.87
44.63
30
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+6.05
53.98
31
MORSE Sam
1996
USA
+6.66
58.82
32
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
+7.05
61.92
33
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
+7.98
69.29
Did not finish 2nd run
VALENTIN Alexander
1999
CAN
NELSON Isaiah
2001
USA
KENNEY Patrick
1997
USA
GRABINSKI Adrien
1999
CAN
MACALUSO Matthew
1999
USA
GILE Bridger
1999
USA
THROM Benjamin
1996
USA
GAVETT Tim
1998
USA
WAGNER Kalle
1997
USA
DUFF Sam
2000
CAN
CARRY Patrick
1995
CAN
GRASIC Martin
1995
CAN
WALCH Linus
1994
AUT
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
ANDERSON Tommy
1998
USA
GRAND Guillaume
1992
FRA
RITCHIE Benjamin
2000
USA
FEASEY Willis
1992
NZL
ROEISLAND Max
1994
NOR
LEEVER Alex
1995
USA
KAAHRE Rickard
1991
SWE
WEISEL Kipling
1995
USA
SEGER Brodie
1995
CAN
KASPER Nolan
1989
USA
Did not start 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
KURKJIAN Anthony
2001
CAN
APPLEGATH Liam
2001
CAN
ATHANS Marcus
2000
CAN
YATES Dawson
2000
CAN
WRIGHT Bronson
1993
USA
LANE Tristan
1998
USA
DONALD Gavin
1999
CAN
MILLER Max
2001
USA
WALL Sam
1998
CAN
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
HILL Dawson
1999
CAN
KOWALCZYK Myles
2000
CAN
WATSON Hunter
1999
CAN
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
SEGER Riley
1997
CAN
TOMII Taiga
1998
JPN
JORDAN Asher
1999
CAN
KEANE Jack
1998
USA
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
MCCORMACK Declan
1999
CAN
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
KOGLER Tobias
1996
AUT
CHODOUNSKY David
1984
USA
CRAWFORD James
1997
CAN
Disqualified 1st run