official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PLATINO Elisa
1999
ITA
1:44.30
20.00
2
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
+0.24
22.32
3
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
+0.78
27.55
4
TINTORRI Giulia
1999
ITA
+0.99
29.59
5
FANTI Francesca
1999
ITA
+1.12
30.85
6
PAVENTA Giulia
1998
ITA
+1.88
38.21
7
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
+1.93
38.69
8
ZENERE Asja
1996
ITA
+2.07
40.05
9
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+2.13
40.63
10
SANDULLI Elena
2000
ITA
+2.43
43.53
11
DURRER Delia
2002
SUI
+2.54
44.60
12
GUERINONI Alessia
2002
ITA
+2.58
44.98
13
RESNICK Allie
2001
USA
+2.84
47.50
14
ROTA Laura
2000
ITA
+2.93
48.37
15
CRAWFORD Candace
1994
CAN
+3.00
49.05
16
ALLEMAND Sara
2000
ITA
+3.04
49.44
17
KOPP Rahel
1994
SUI
+3.11
50.12
18
EXENBERGER Elena
2000
AUT
+3.13
50.31
19
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
+3.25
51.47
20
DARBELLAY Delphine
2002
SUI
+3.26
51.57
21
RESNICK Emma
2003
USA
+3.34
52.34
22
STEINMAIR Laura
2000
ITA
+3.40
52.92
23
SCHMITT Janine
2000
SUI
+3.42
53.12
24
JENAL Stephanie
1998
SUI
+3.45
53.41
25
SZOLLOS Noa
2003
ISR
+3.65
55.35
26
FUCHS Sue
2001
SUI
+3.75
56.31
27
HENRIKSSON Charlotte
2003
FIN
+3.82
56.99
28
KOLLY Noemie
1998
SUI
+3.86
57.38
29
FORGET Arianne
2003
CAN
+3.93
58.06
30
GRUENER Teresa
2002
AUT
+4.11
59.80
31
ABAD Celia
2000
ESP
+4.34
62.03
32
RANALTER Magdalena
2003
AUT
+5.20
70.35
33
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+5.41
72.39
34
ANDERSON Jessica
1998
GBR
+5.48
73.07
35
GADIENT Selina
2002
SUI
+5.51
73.36
36
VAN SOEST Katrina
1999
CAN
+5.59
74.13
37
MACUGA Lauren
2002
USA
+5.76
75.78
38
ESTEVE Anna
1997
ESP
+6.09
78.97
39
HERZ Celina
2000
AUT
+6.23
80.33
40
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
+6.43
82.27
41
NOVAKOVA Barbora
2002
CZE
+6.49
82.85
42
HROMCOVA Petra
1998
SVK
+6.51
83.04
43
DANIELS Daisi
2002
GBR
+6.78
85.65
44
LIPBURGER Lea
2003
AUT
+6.91
86.91
45
ODERMATT Alina
2000
SUI
+6.92
87.01
46
ROGGEMAN Sara
2001
BEL
+7.84
95.92
47
GULLI Anita
1998
ITA
+8.77
104.93
48
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+8.96
106.77
49
MATTERSBERGER Bibiana
2003
AUT
+9.00
107.15
50
ARBEZ Tess
1997
IRL
+9.19
108.99
51
STUART Katie
2001
GBR
+9.22
109.28
52
GRIGG Eliza
1996
NZL
+9.42
111.22
53
BROENS Ida Sofie Bunsov
1999
DEN
+9.48
111.80
54
GSTREIN Amelie
2004
AUT
+9.88
115.67
55
SALEHHUDDIN Aruwin
2004
MAS
+10.94
125.94
56
BEAUVAIS Laura
2003
CAN
+11.54
131.75
57
LAM Noa
2004
NED
+11.57
132.04
58
HOFHERR Anne
2001
AUT
+12.97
145.60
59
LACE Karlina
2002
LAT
+13.60
151.70
60
NINAJOVA Lenka
2001
SVK
+13.93
154.89
61
OETTL REYES Ornella
1991
PER
+15.37
168.84
62
BALSINKOVA Elena
2004
CZE
+22.65
239.33
63
SCREAWN Sophie
2004
IRL
+24.71
259.28
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SKAPARE Emilija Anna
2004
LAT
JONSDOTTIR Frida Kristin
2001
ISL
SALAMON Anna
2004
POL
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
TSIOVOLOU Maria-Eleni
2001
GRE
VAN DEN BOSCH Louise
1997
BEL
SHKANOVA Maria
1989
BLR
HOFHERR Isabel
2002
AUT
JAKUBCOVA Zuzana
2000
SVK
DOBLER Leana
2003
AUT
MEDINA GIRONES Iria
2003
AND
GRASSER Perrine
2002
AUT
SCHNITTLER Florentina
2003
AUT
FARBMACHER Lea
2002
AUT
MIJARES RUF Carla
2002
AND
BLOK Noa
2000
NED
FLETZBERGER Lara
2003
AUT
MEAD Darcie
1996
GBR
MACHERET Valentine
1998
SUI
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
GRUENAUER Anna
1999
AUT
SCHOEPF Emily
2000
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run