official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRECCHI Riccardo
1996
ITA
1:29.26
43.40
2
PAOLY Thibault
1998
FRA
+2.39
62.68
3
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+2.51
63.65
4
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
+2.61
64.45
5
PARAND Loevan
1999
FRA
+2.90
66.79
6
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
+3.69
73.16
7
BATIN Luca
1999
FRA
+4.18
77.12
8
LOPEZ Theo
2000
FRA
+4.21
77.36
9
POETTOZ Michael
1998
COL
+4.64
80.83
10
CRETET Bastien
1999
FRA
+4.79
82.04
11
TRIBOTE Axel
1996
FRA
+4.98
83.57
12
FERROD Jean Claude
1998
ITA
+5.01
83.81
13
YATES SMITH Fred
1999
FRA
+5.15
84.94
13
BAILLY Romain
1993
FRA
+5.15
84.94
15
LAPLAGNE Thomas
1999
FRA
+5.24
85.67
16
COMETTA Patrick
1996
SUI
+5.44
87.28
17
BARTHELEMY Remi
1999
FRA
+6.87
98.82
18
FAVRE Guerlain
2000
FRA
+7.32
102.45
19
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+7.53
104.14
20
MAZZOCCO Nicolo
1999
ITA
+7.54
104.22
21
JAY Alexis
2000
FRA
+8.30
110.35
22
ABONDANCE Arnaud
1999
FRA
+8.90
115.19
23
LUXCEY Thomas
1991
FRA
+9.19
117.53
24
BORLET Quentin
2000
FRA
+9.26
118.09
25
CADARIU Sasha
1998
GER
+9.38
119.06
26
BETHENOD Thibauld
2000
FRA
+9.70
121.64
27
FRACHEBOUD Bastien
1999
SUI
+10.44
127.61
28
BOULANGER Erwan
2000
FRA
+10.67
129.47
29
GURI Robin
2000
FRA
+10.68
129.55
30
NORAZ Tony
2000
FRA
+11.54
136.49
31
SOLLIER Lilian
2000
FRA
+11.57
136.73
32
SCHIBLER Ron Samuel
1999
SUI
+12.69
145.76
33
KURE GRIMM Theo
1999
JPN
+12.91
147.54
34
CRUCE Baptiste
2000
FRA
+13.58
152.94
35
ODDONE Clement
1996
FRA
+13.59
153.02
36
FITSCH Elio
1999
FRA
+17.59
185.29
37
JOUNIAUX Mathis
2000
FRA
+18.11
189.48
38
DUBOIS Jeremy
1999
FRA
+23.42
232.31
39
OKUMA Osamu
2000
GBR
+25.16
246.35
40
RANDRIAMIARISOA Andy
1984
MAD
+39.16
359.28
Did not finish 2nd run
JAFFRY Theo
2000
FRA
AVENT Mathieu
1999
GBR
RASO Robin
1998
FRA
CHRISTEY David
1999
GBR
LARDANT Tom
1998
FRA
GARCIA Esteban
2000
FRA
CALCAVECCHIA Alexis
1997
FRA
LORIN Corentin
1999
FRA
GAUTHIER Romain
2000
FRA
VALLON Enzo
2000
FRA
GIRARD Colin
1999
FRA
MERMOZ Nolan
1999
FRA
CENERELLI Enzo
2000
FRA
RASO Antonin
1997
FRA
LAURENT Calixte
1996
FRA
AVELINE Maxence
1995
FRA
FUMERY Mathieu
1997
FRA
BRAUD Noe
1998
FRA
BESSON Victor
1999
FRA
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
ZINNATO Lucas
1995
FRA
TOMEI Pietro
1997
ITA
LEREDE Andrea
1997
ITA
INNES Iain
1998
GBR
LAMON Leo
1996
BEL
SALERNO Hugo
1995
FRA
MATTAI DEL MORO Leonardo
1996
ITA
SCHMIDT Pierre
1997
FRA
BLANC Alexis
1998
FRA
Did not finish 1st run
VANHEULE Joffrey
1997
FRA
SEYLLER Victor
2000
FRA
BOUVIER Theo
2000
FRA
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
PERRIER Jules
2000
FRA
SEGALA Matteo Antonio
2000
ITA
GUILLAUME Malo
2000
FRA
VENTURI Sylvain
1999
FRA
CHERRY Thomas
1996
GBR
FREYENMUTH Nils
1998
SUI
PRIKRYL Frantisek
2000
CZE
DAKIN Daniel
1999
GBR
YVROUD Matisse
1999
FRA
LEGGETT Connor
2000
AUS
TOURNUT Adrien
1998
FRA
DELOURME Julien
2000
FRA
PIERCE Zac
1997
GBR
THUERIG Robin
1997
SUI
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
ROMANET PERROUX Julien
1999
FRA
FARREN Rory
1998
GBR
SCHMITT Thomas
1999
FRA
REVIL Patrice
1998
ITA
LOIRE Florian
1997
FRA
MIDAVAINE LAROUQUIE Quentin
1996
FRA
REYNAUD Bastien
1998
FRA
BARALO Elliott
1998
FRA
SARREMEJANE Nicolas
1990
FRA
MAITRE Thomas
1992
FRA
RUSCHETTA Luca
1997
ITA
TOPPAN Riccardo
1995
ITA
BIRAN Itamar
1998
ISR
BOULANGER Alexis
1994
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run