official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MARSHALL Tucker
1990
USA
1:45.89
27.81
2
KELLEY Robby
1990
USA
+1.69
39.46
3
ALKIER Justin
1998
CAN
+1.81
40.29
4
RICHEDA Nicolas
2002
USA
+2.05
41.94
5
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+2.38
44.22
6
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+3.79
53.94
7
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+4.02
55.52
8
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
+4.04
55.66
9
SNYDER Bennett
2001
USA
+4.22
56.90
10
DIGANGI Harrison
2002
USA
+5.09
62.90
11
LANG Charlie
2000
USA
+5.23
63.87
12
MACEDO Michel
1998
BRA
+5.34
64.62
13
COLLINI Filippo
2001
ITA
+5.40
65.04
14
TRUDEAU William
1999
USA
+5.41
65.11
15
TURNER Teagan
2003
USA
+5.94
68.76
16
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
+6.03
69.38
17
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+6.11
69.93
18
SEGRE Sebastian
2003
USA
+6.35
71.59
19
KURSH Gerrit
2003
USA
+6.79
74.62
20
BIANCHI Ryan
2002
USA
+7.01
76.14
21
HORWITZ Manuel
2004
CHI
+7.18
77.31
22
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+7.38
78.69
23
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
+7.51
79.58
24
FERRI Paul
1999
USA
+7.74
81.17
25
PARAZETTE Holden
2000
USA
+8.33
85.24
26
DEMARCO Nick
2005
USA
+10.34
99.09
27
NOLTING Jeremy
2005
USA
+10.75
101.92
28
SNYDER Will
1998
USA
+11.01
103.71
29
APPLE Cailin
2005
USA
+11.98
110.40
30
KAGAN Colin
2004
USA
+13.10
118.12
31
HIBSHMAN Barrett
2005
USA
+13.85
123.29
32
WELCH Charles
2004
USA
+13.98
124.19
33
BECKERMAN Benjamin
2005
USA
+15.22
132.74
34
GRAMAS Evan
2005
USA
+16.61
142.32
35
BENNETT Aidan
2002
USA
+16.88
144.18
36
MUSIAL Jackson
2004
USA
+22.36
181.96
37
COLLINS Owen
2005
USA
+22.67
184.10
38
SPENLINHAUER Brady
2004
USA
+25.89
206.29
39
SWEENEY Nolan
2004
USA
+27.40
216.70
40
MCKENNA Benjamin
2005
USA
+49.03
365.82
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BEARDSLEY Jaedon
2005
USA
LABANOWSKI Jake
2005
USA
LAROCHE Sebastien
2005
CAN
ALMIRALL PEREZ Miguel Chi Hung
2003
HKG
DELAY Kieran
2005
USA
ROBBINS Tanner
2005
USA
SCHULTZ Tucker
2003
USA
GONZALEZ GONZALO Pedro
2005
ESP
EIGENMANN Edoardo Carlo
2004
ITA
HAZEN Nate
2001
USA
MATUSIK Cole
2002
USA
LEITNER Brandon
2002
PHI
DEGUARDIA Dominick
2005
USA
HUBER Alexander
2005
USA
BYRON Patrick
2004
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
PEAKE Derick
1999
USA
SHEA Jack
2000
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
CROSSEN Connor
2003
USA
WIIK Maximillian
2002
NOR
FOGARTY Andrew
2002
USA
HENYON Walker
2004
USA
WELCH Dylan
2004
USA
KERVEN Christopher
2000
SWE
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
DEKKO Zachary
2000
USA
JONES Lawton
2003
USA
MCNABB Alex
2002
USA
PREISLER Oscar
2004
DEN
POSTAL Andrew
2002
USA
VAN SLYKE Andrew
2001
USA
WOOLSON Ian
1999
USA
BELLINO Max
2003
USA
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
GRAVES Tanner
2002
USA
FINNE Carl
2001
NOR
LYNCH Ian
2000
USA
AUSTIN Matt
1999
USA
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
FLANAGAN Gray
2001
USA
MORGAN Chauncey
1999
USA
BAILEY Axel
2001
USA
KEARING Luke
2002
USA
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
O BRIEN Preston
2001
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run