official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Bastian
1996
GER
1:23.43
31.75
2
HABDAS Piotr
1998
POL
+1.18
41.93
3
PYJAS Pawel
1999
POL
+1.22
42.28
4
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+1.30
42.97
5
BIASCI Marco
1997
ITA
+1.88
47.97
6
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+1.97
48.75
7
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+3.77
64.29
8
IOZZELLI Davide
1999
ITA
+3.86
65.06
9
MULLER Marek
1998
CZE
+3.90
65.41
10
SOMELET Matis
1998
FRA
+4.10
67.13
11
KRAUSE Werner
2000
ITA
+4.52
70.76
11
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+4.52
70.76
13
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+4.57
71.19
14
MORODER Johannes
1999
ITA
+4.96
74.55
15
PICCARD Eliott
2000
FRA
+5.19
76.54
16
REILLER Antonin
1999
FRA
+5.61
80.16
17
PLATTER Jonas
2000
SWE
+5.71
81.03
18
HEGELE Matthias
1999
GER
+6.24
85.60
19
AVESANI Gabriel
1999
ITA
+6.48
87.67
20
WAIBEL Jonas
2000
GER
+6.60
88.71
21
ZALA Corrado
2000
SUI
+7.57
97.08
22
KUCERA Leon
1997
GER
+7.81
99.15
23
ALMEIDA Samuel
1997
POR
+7.92
100.10
24
SCHINDLER Felix
2000
GER
+8.02
100.96
25
KOMSIC Dario
2000
CRO
+8.28
103.21
26
MOL Sergey
2000
NED
+8.35
103.81
27
BUEHLER Fabian
1999
LIE
+9.18
110.97
28
PICININI Luca
2000
ITA
+9.37
112.61
29
LEITNER Raphael
2000
ITA
+9.45
113.30
30
FLACH Tommy
2000
GER
+9.81
116.41
31
LE SELLIN Ewen
1999
FRA
+11.31
129.36
32
CORRADIN Marcello
2000
ITA
+11.95
134.88
33
KURE GRIMM Theo
1999
JPN
+12.28
137.73
34
GALIANI Alex
1999
ITA
+12.70
141.35
35
LEHMAN Kai
2000
GER
+13.04
144.29
36
BUFFATTI Pietro
2000
ITA
+13.71
150.07
37
BRUNNER Lorenz
2000
GER
+14.97
160.94
38
GROSSRUBATSCHER Alex
2000
ITA
+15.80
168.10
39
BRUNNER Leon
2000
GER
+21.70
219.02
40
BAUWENS Nicolas
1998
BEL
+22.90
229.38
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MAYR Marinus
2000
GER
LEEK David
2000
NED
STARK Elias
2000
LIE
FISCHER Florian
2000
GER
BURKHART Max
2000
GER
SCHMID Philipp
2000
GER
ROESCH Tom
2000
GER
EGGER Dominik
2000
ITA
TERZIC Dino
2000
BIH
HOELZL Leander
2000
GER
ZINK Louis
1999
GER
HASER Nils
1999
GER
BRENCE Christoph
1999
GER
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
KOEBERL Fabian
1999
AUT
TRIBUS Maximilian
1998
ITA
MIETZ Tim-ole
1999
GER
DATZER Yannick
1999
GER
PERATHONER Pauli
1999
ITA
GRAMMEL Anton
1998
GER
GAUER Nico
1996
LIE
ZELLER Yannik
1996
GER
DICK Lukas
1996
GER
MITTERRUTZNER Max
1998
ITA
RASSAT Paco
1998
FRA
SIEGMUND Tim
1998
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run