official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
1:24.43
21.99
2
DICK Lukas
1996
GER
+0.51
26.34
3
GASSNER Philipp
1992
GER
+0.52
26.42
4
CANINS Matteo
1998
ITA
+0.77
28.56
5
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+1.55
35.21
6
KUHNLE Yannick
1998
GER
+1.63
35.89
7
FETSCHER Moritz
1999
GER
+1.64
35.98
8
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+1.71
36.57
9
SCHMETZER Ole
2000
GER
+1.75
36.91
10
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+2.00
39.05
11
FROST Roman
1999
GER
+2.08
39.73
12
AMMAN Sebastian
2000
GER
+2.24
41.09
13
GRAMMEL Anton
1998
GER
+2.34
41.94
14
KOEHLER Joel
1997
GER
+2.42
42.63
15
DORN Carlo
1998
GER
+2.43
42.71
16
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+2.65
44.59
17
URLAUB Felix
2000
GER
+2.68
44.84
18
BOLZ Jonas
1999
GER
+2.80
45.87
19
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+2.88
46.55
20
THIELE Severin
2001
GER
+3.18
49.11
21
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+3.28
49.96
22
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+3.35
50.56
23
SCURI Alessandro
1997
ITA
+3.47
51.58
24
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+3.54
52.18
25
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+3.80
54.40
26
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+4.19
57.72
27
SCHMID Simon
2001
GER
+4.44
59.85
28
HABDAS Piotr
1998
POL
+4.54
60.71
29
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+5.01
64.71
30
WITTE Linus
2001
GER
+5.03
64.88
31
FLORITZ Nico
2001
GER
+5.16
65.99
32
RICHTER Pirmin
2000
GER
+5.20
66.33
33
PLANK Julian
2000
GER
+5.65
70.17
34
ROEHL Marinus
2001
GER
+6.61
78.36
35
WOLF Simon Luca
2001
GER
+6.67
78.87
36
SCHMID Philipp
2000
GER
+6.91
80.92
37
LOHRMANN Luis
1998
GER
+7.04
82.03
38
ROESCH Tom
2000
GER
+7.23
83.65
39
WAIBEL Jonas
2000
GER
+7.41
85.18
40
STREIBL Marius
2001
GER
+7.69
87.57
41
ERGIN Georgi
2001
BUL
+7.73
87.91
42
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+7.78
88.34
43
RAPP Pius
2001
GER
+8.47
94.22
44
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+8.99
98.65
45
BACHL-STAUDINGER Jonas
2001
GER
+9.31
101.38
46
TOMOV Anton
2001
BUL
+10.63
112.64
47
SCHLOSSER Jakob
2000
GER
+10.98
115.62
48
BAAS Peter
1999
NED
+17.28
169.35
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VON STEUN Vincent
2001
GER
KOLLER Moritz
2001
GER
GLAESS Gregor
2000
GER
LYAPEV Kristiyan
2000
BUL
PYJAS Pawel
1999
POL
MIETZ Tim Ole
1999
GER
BENIAIDZE Aleksi
1991
GEO
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
TREMMEL Anton
1994
GER
MEISEN Adrian
1997
GER
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run