official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DORSCH Ferdinand
1997
GER
1:21.21
32.46
2
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+1.64
47.00
3
BENC Patrik
1997
CZE
+1.65
47.09
4
GERBER Gion
1997
SUI
+2.21
52.05
5
FROST Roman
1999
GER
+2.48
54.45
6
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+3.20
60.83
7
KRAL Petr
1996
CZE
+3.23
61.10
8
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+3.36
62.25
9
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+3.78
65.97
10
ARNOLD Christian
1999
SUI
+4.04
68.28
11
MITAN Juliusz
1999
POL
+4.67
73.86
11
DORN Carlo
1998
GER
+4.67
73.86
13
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+5.98
85.48
14
BRENCE Christoph
1999
GER
+6.05
86.10
15
BAHA Nima
1996
IRI
+6.27
88.05
16
PICININI Luca
2000
ITA
+6.56
90.62
17
KUCERA Leon
1997
GER
+8.19
105.07
18
VALERI David
2000
HUN
+8.39
106.84
19
ROESCH Tom
2000
GER
+8.65
109.15
20
JUTZ Florian
1998
GER
+8.92
111.54
21
FISCHER Florian
2000
GER
+8.94
111.72
22
FLACH Tommy
2000
GER
+9.08
112.96
23
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+9.17
113.76
24
MAYR Marinus
2000
GER
+11.16
131.40
25
KAKKOURAS Giorgos
1998
CYP
+11.65
135.75
26
SAVEHSHEMSHAKI Mohammad
1999
IRI
+11.82
137.25
27
SOMMER Nikolai
2000
GER
+12.35
141.95
28
MUELLER Benjamin
1999
GER
+15.37
168.73
29
KARAPETYAN Ashot
1999
ARM
+17.60
188.50
30
BELAKOVS Edgars
1999
LAT
+20.28
212.26
31
HOELZL Leander
2000
GER
+21.39
222.10
Did not finish 2nd run
ZALA Corrado
2000
SUI
ERLACHER Samuel
2000
GER
NOVAK Oskar
2000
CZE
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
SCHINDLER Felix
2000
GER
ZVERNIK Vlad
1998
BLR
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
AMMAN Sebastian
2000
GER
SCHRAMM Jacob
1999
GER
SHCHERBAKOVSKIY Nikita
1999
ISR
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
FIOL Sebastien
1998
SUI
DE ZAN Diego
1999
ITA
NARDELLI Martin
1998
ITA
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
TARANZANO Luca
1998
ITA
GRATZ Fabian
1997
GER
OUVIN Jan
1999
CZE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KROTA Filip
2000
CRO
GLAESS Gregor
2000
GER
BRUNNER Lorenz
2000
GER
GATTER Paul
1999
GER
URLAUB Felix
2000
GER
DIEHM Luis
2000
GER
BRUNNER Leon
2000
GER
MINIC Mateja
2000
SRB
SCHLOSSER Jakob
2000
GER
MILATA Jiri
2000
CZE
MILLER Yannic
2000
GER
LEHMAN Kai
2000
GER
ROTBERGS Raimonds
2000
LAT
LOHRMANN Luis
1998
GER
ZINK Louis
1999
GER
DEGLI ESPOSTI Jacopo
1998
ITA
BUEHLER Fabian
1999
LIE
KOUYOUMDJIAN Yiannos
1997
CYP
SCHMETZER Ole
2000
GER
ALMEIDA Samuel
1997
POR
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
KRAUSE Werner
2000
ITA
HASER Nils
1999
GER
MAZGUT Denis
1999
SVK
RICHTER Pirmin
2000
GER
HEGELE Matthias
1999
GER
CADONAU Didier
1998
SUI
MOLIGNONI Kevin
1999
ITA
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
HAVEL Jan
1996
CZE
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
STRAUB Jakub
1997
CZE
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
MIETZ Tim-ole
1999
GER
SARTORI Andrea
1998
ITA
GAVETT Tim
1998
USA
MATULKA Jakub
2000
POL
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
KUHNLE Yannick
1998
GER
VERBEKE Tom
1997
BEL
NARDI Tommaso
1999
ITA
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run