official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
1:40.08
26.84
2
GRATZ Fabian
1997
GER
+0.27
28.78
3
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+0.81
32.67
4
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
+1.30
36.19
5
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.49
37.56
6
KOEHLER Joel
1997
GER
+1.72
39.21
7
THAURER Stefan
1999
AUT
+1.99
41.16
8
CHABLOZ Yannick
1999
SUI
+2.04
41.52
9
PELTOLA Olli
1998
FIN
+3.17
49.65
10
DORN Carlo
1998
GER
+3.43
51.52
11
MANI Yanick
1999
SUI
+3.52
52.16
12
LUETOLF Joel
2000
SUI
+4.06
56.05
13
BOLZ Jonas
1999
GER
+4.08
56.19
14
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+4.43
58.71
15
MULLER Marek
1998
CZE
+4.60
59.93
16
SIEGMUND Tim
1998
GER
+4.64
60.22
17
SCHMETZER Ole
2000
GER
+4.78
61.23
18
KRAUSE Werner
2000
ITA
+4.96
62.52
18
URLAUB Felix
2000
GER
+4.96
62.52
20
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+5.02
62.96
21
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+7.31
79.43
22
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+8.52
88.13
23
AMMAN Sebastian
2000
GER
+9.08
92.16
24
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
+11.15
107.06
25
DICK Philipp
1998
GER
+12.13
114.11
26
BOCK Joel
1999
GER
+14.24
129.29
27
SOMMER Nikolai
2000
GER
+22.87
191.37
Did not finish 2nd run
ERLACHER Samuel
2000
GER
GLAESS Gregor
2000
GER
MAYR Marinus
2000
GER
MAGG Luca
2000
GER
JUTZ Florian
1998
GER
FISCHER Florian
2000
GER
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
RICHTER Pirmin
2000
GER
FABBRI Tommaso
1997
ITA
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
MAROVT Tijan
1998
SLO
ROSSUM VAN Max
1998
NED
DORSCH Ferdinand
1997
GER
MAES Sam
1998
BEL
KUHNLE Yannick
1998
GER
FROST Roman
1999
GER
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
Did not finish 1st run
SMAK Martijn
2000
NED
MILLER Yannic
2000
GER
BRUNNER Leon
2000
GER
BSCHEID Johannes
2000
GER
ZINK Louis
1999
GER
KRINNINGER Maximilian
1999
GER
RINKL Yanik
2000
GER
AHR Vincent
1999
GER
SCHLOSSER Jakob
2000
GER
BRUNNER Lorenz
2000
GER
KALELA Akseli
1999
FIN
MARGREITER Dennis
1999
GER
MATHE Louis
2000
GER
STEFEK Zdenek
1999
CZE
SCHMID Philipp
2000
GER
GATTER Paul
1999
GER
BRENCE Christoph
1999
GER
WAIBEL Jonas
2000
GER
HACKL Noah
1999
AUT
LIVERANI Giacomo
1999
ITA
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
VAN LOON Patrick
1998
ITA
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run