official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HEGELE Georg
1996
GER
1:38.17
32.81
2
GRATZ Fabian
1997
GER
+1.78
45.86
3
DORN Carlo
1998
GER
+2.11
48.29
4
KATO Seigo
1998
JPN
+2.48
51.00
5
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.20
56.28
6
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+3.35
57.38
7
LINGG Michael
1997
AUT
+3.38
57.60
8
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+3.56
58.92
9
HOCK Kevin
1998
GER
+3.82
60.83
10
GRAMMEL Anton
1998
GER
+4.35
64.71
11
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+4.38
64.93
12
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+4.53
66.03
13
BOLZ Jonas
1999
GER
+4.76
67.72
14
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+4.93
68.97
15
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+5.46
72.85
16
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+5.47
72.93
17
DICK Lukas
1996
GER
+5.87
75.86
18
HOFBAUER Luca
1999
GER
+6.20
78.28
19
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+6.33
79.24
20
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+6.45
80.12
21
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
+7.20
85.62
22
KOHLER Matthias
1999
AUT
+8.18
92.80
23
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+8.43
94.64
24
OUVIN Jan
1999
CZE
+9.42
101.90
25
EHRENECKER Julian
1999
AUT
+9.80
104.69
26
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+10.10
106.89
27
PACH Dominik
1999
GER
+10.82
112.17
28
BRENCE Christoph
1999
GER
+11.28
115.54
29
EBERL Florian
1999
AUT
+11.91
120.16
30
DICK Philipp
1998
GER
+12.53
124.71
31
HEGELE Matthias
1999
GER
+13.86
134.46
32
MERKT Hannes
1997
GER
+15.36
145.46
33
KALELA Antti
1997
FIN
+15.52
146.64
34
BOCK Joel
1999
GER
+16.85
156.39
35
HUBMANN Tobias
1999
GER
+17.30
159.69
36
FARR Oliver
1995
GBR
+18.53
168.71
37
MARGREITER Dennis
1999
GER
+18.95
171.79
38
KRINNINGER Maximilian
1999
GER
+19.24
173.92
39
KREUZER Samuel
1999
GER
+19.32
174.51
40
BAYER Pascal
1999
GER
+21.63
191.45
41
MUELLER Benjamin
1999
GER
+25.78
221.89
Did not finish 2nd run
PETELIN Helmuth
1999
AUT
HIRNBOECK Johannes
1999
GER
SCHRAMM Jacob
1999
GER
STOCKINGER Jonas
1999
GER
BARTON Daniel
1998
GBR
BEHA Moritz
1998
GER
BERGMANN Johannes
1998
GER
STECHL Christoph
1998
GER
JAEGER Lucas
1998
GER
GUNTLISBERGEN Youri
1997
NED
NANTSCHEV Simon
1998
GER
WALCHHOFER Stefan
1998
AUT
KUCERA Leon
1997
GER
SCHAAF Djordy
1998
NED
JOCHER Simon
1996
GER
BUSTA Julian
1997
AUT
STEPAN Martin
1995
CZE
WECHSELBERGER Mathias
1997
AUT
MARXER Silvan
1998
LIE
Did not finish 1st run
FETSCHER Moritz
1999
GER
LOEFFLER Ferdinand
1999
GER
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
BUEHLER Fabian
1999
LIE
ENGELMANN Niklas
1999
GER
HASER Nils
1999
GER
THAURER Stefan
1999
AUT
FROST Roman
1999
GER
ZINK Louis
1999
GER
SCHMIDT Tobias
1999
GER
ILLIG Christoph
1999
GER
DIXON Rory
1999
GBR
ROTKAMM Urs
1997
GER
ENGELS Simon
1998
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
SIEGMUND Tim
1998
GER
KREILINGER Markus
1996
GER
DORSCH Ferdinand
1997
GER
ZELLER Yannik
1996
GER
MARKO Moritz
1997
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run