official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GREIG Rob
1994
CAN
1:47.49
20.52
2
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
+1.43
30.10
3
SHARP Keegan
1997
CAN
+2.04
34.18
4
READ Jeffrey
1997
CAN
+2.15
34.92
5
YOUNG Joseph
1996
CAN
+2.34
36.19
6
HAYES Colin
1994
USA
+2.35
36.26
7
WALLACE Liam
1999
CAN
+2.42
36.73
8
LUEL Henry
1998
CAN
+2.44
36.86
9
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+2.69
38.54
10
FRISK David
1997
SWE
+2.82
39.41
11
SOETAERT Michael
1996
CAN
+2.84
39.54
12
NACIUK Anthony
1994
CAN
+2.92
40.08
13
BAROUNOS Alex
1995
GBR
+3.53
44.16
14
CARRY Patrick
1995
CAN
+3.84
46.24
15
MCKILLOP Curtis
1993
CAN
+3.88
46.51
16
LEGREE Ben
1996
CAN
+4.42
50.13
17
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
+4.52
50.80
18
FUCIGNA Peter
1996
USA
+4.54
50.93
19
HOLM Marcus
1998
CAN
+4.55
51.00
20
YATES Cooper
1997
CAN
+4.76
52.40
21
COLBY Alex
1997
USA
+4.77
52.47
22
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
+4.84
52.94
23
WEBSTER Ryan
1998
CAN
+4.99
53.94
24
GRABINSKI Adrien
1999
CAN
+6.11
61.45
25
WALL Sam
1998
CAN
+7.19
68.68
26
KOWALCZYK Myles
2000
CAN
+7.84
73.03
27
CLAY Harrison
2000
CAN
+9.81
86.23
28
WOOLLEY Kasper
1999
CAN
+10.44
90.45
29
YATES Kyle
1995
CAN
+10.54
91.12
30
SHARP Jedd
1999
CAN
+11.04
94.47
31
HAWKER Callum
2000
CAN
+11.37
96.68
32
ROWELL Gavin
1999
CAN
+12.20
102.24
33
DODS Taylor
2000
CAN
+12.59
104.85
34
TOPHAM Matthew
2000
CAN
+13.42
110.41
35
WAKKARY Olin
2000
CAN
+13.57
111.42
36
POPA Elias
2000
CAN
+15.03
121.20
37
GAIRNS Lucas
2000
CAN
+15.84
126.62
38
DODS Logan
1999
CAN
+16.77
132.85
39
MAXWELL Trevor
1997
USA
+17.55
138.08
40
VALENTIN Alexander
1999
CAN
+17.65
138.74
41
MONOD Cody
2000
CAN
+20.22
155.96
42
PANOS Alexi
1999
USA
+22.11
168.62
43
EDMONDSON Korbyn
1999
USA
+24.23
182.82
44
BRUMEC-PARSONS Griffin
2000
CAN
+26.90
200.70
45
ROSSI Pietro
2000
CAN
+27.99
208.01
46
MALLINEN Max
1998
USA
+41.75
300.17
47
SIMPSON Scot
1999
USA
+55.14
389.86
Did not finish 2nd run
WHITMORE Logan
2000
CAN
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
LOCKE Scott
1999
CAN
MCADAM Hugh
2000
AUS
TIESSEN Jacques
1999
CAN
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
FORSYTH Jack
2000
CAN
SANGWINE Thomas
2000
CAN
YATES Dawson
2000
CAN
DONALD Gavin
1999
CAN
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
SCARABOSIO Alvise
1999
ITA
TAYLOR Collin
1995
CAN
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
SNYDER Will
1998
USA
COOK Carson
1998
CAN
COULL Harrison
1997
AUS
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
ALKIER Justin
1998
CAN
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
GRUBER Christian
1993
GER
PHILP Huston
1997
CAN
GRASIC Martin
1995
CAN
Did not finish 1st run
STEELE Mathew
2000
CAN
BLASER Kyle
2000
CAN
MILLER Asa
2000
PHI
TORREGGIANI Luc
2000
CAN
MCCLELLAN Cole
1999
USA
OSTRANDER Walter
2000
CAN
TANASESCU Alex
1999
CAN
ZALLMANN Tom
1999
AUS
MOORE Lachlan
1998
CAN
PUNCH Tom
2000
AUS
COOK Christopher
2000
CAN
TWEED Cole
1999
CAN
MILLS Rory
1999
CAN
ATHANS Marcus
2000
CAN
KAPUSCINSKY Noe
1999
CAN
CORNELL Drew
1996
CAN
BOZHINOVSKI Luka
1998
MKD
ERICKSON Bennett
1999
CAN
CALLAGHAN Christian
2000
CAN
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
WILSON Andrew
1999
CAN
HILL Dawson
1999
CAN
JORDAN Asher
1999
CAN
GOUGEON Jake
1996
CAN
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run