official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
1:53.23
6.00
2
KRANJEC Zan
1992
SLO
+0.71
12.15
3
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+2.20
25.04
4
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+2.37
26.51
5
GROSELJ Zan
1993
SLO
+2.48
27.46
6
SPIK Jakob
1994
SLO
+2.63
28.76
7
FEASEY Willis
1992
NZL
+3.01
32.05
8
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+3.72
38.20
9
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+3.85
39.32
10
FALAT Matej
1993
SVK
+4.04
40.97
11
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+4.11
41.57
12
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+4.13
41.74
13
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+4.45
44.51
14
BARWOOD Adam
1992
NZL
+4.51
45.03
15
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+5.04
49.62
16
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+5.15
50.57
17
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
+5.23
51.27
18
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+5.29
51.78
19
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+5.43
53.00
20
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+5.79
56.11
21
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+5.99
57.84
22
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+6.23
59.92
23
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+6.29
60.44
24
VERBEKE Tom
1997
BEL
+6.43
61.65
25
PARK Je-yun
1994
KOR
+7.15
67.88
26
SHIN Masanori
1993
JPN
+7.54
71.26
27
KOYAMA Kei
2000
JPN
+9.71
90.04
28
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+9.76
90.47
29
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+9.94
92.03
30
BAE Jun-Woo
1998
KOR
+11.27
103.54
31
JO Kwang-ho
1995
KOR
+11.77
107.87
32
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+12.25
112.02
33
KIM Sung-Jun
1997
KOR
+13.44
122.32
34
KANG Myoung-Gyu
2000
KOR
+14.78
133.92
35
YOON Jong-seok
1993
KOR
+15.04
136.17
36
KWON Ki-Yun
1998
KOR
+15.09
136.60
37
OK Youn-Sang
1998
KOR
+16.25
146.64
38
LEE Jae-Jun
2000
KOR
+16.46
148.46
39
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
+18.12
162.83
40
CHO Bum-Hee
2000
KOR
+20.56
183.95
41
YUN Soo-Min
1999
KOR
+20.73
185.42
42
LEE Jae-Young
1999
KOR
+21.59
192.86
43
GIM Kun-Hui
2000
KOR
+23.04
205.41
44
KIM Byeong-Cheol
2000
KOR
+27.02
239.86
45
AN Hyo-Jun
1999
KOR
+28.84
255.61
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
JANG Jae-Young
1999
KOR
PARK Chan-Woo
2000
KOR
HAN Se-hyeon
1996
KOR
WENK Alfred
1999
AUS
KIM Min-Hyung
2000
KOR
CARLSON Hunter
1998
USA
WANG Yu
1994
CHN
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
LEE Jang-woo
1995
KOR
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
LEE Han-Hee
1997
KOR
SMITH Warren Cummings
1992
EST
SATO Shintaro
1996
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
SEINO Koyu
1993
JPN
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
FUKASE Satoshi
1996
JPN
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
OHMURA Kazuya
1989
JPN
FUJIHARA Sota
1994
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
Did not start 1st run