official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
1:44.61
6.47
2
GROSELJ Zan
1993
SLO
+0.50
9.91
3
KONO Kyosuke
1991
JPN
+0.95
13.01
3
SPIK Jakob
1994
SLO
+0.95
13.01
5
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+1.23
14.94
6
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+1.58
17.34
7
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+1.79
18.79
8
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.92
19.68
9
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+2.18
21.47
10
FEASEY Willis
1992
NZL
+2.23
21.82
11
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+2.27
22.09
12
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+2.33
22.51
13
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.35
22.64
14
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+2.42
23.13
15
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+2.76
25.47
16
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+2.84
26.02
17
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+2.85
26.09
18
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+2.86
26.15
18
BARWOOD Adam
1992
NZL
+2.86
26.15
20
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+3.31
29.25
21
VERBEKE Tom
1997
BEL
+3.46
30.28
22
PARK Je-yun
1994
KOR
+3.72
32.07
23
MAJOR Billy
1996
GBR
+3.86
33.04
24
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+3.87
33.11
25
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+3.94
33.59
26
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
+4.43
36.96
27
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+6.49
51.14
28
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
+7.00
54.65
29
YOON Jong-seok
1993
KOR
+7.05
54.99
30
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+7.19
55.96
31
CHOI Chang-hyun
1994
KOR
+7.57
58.57
32
JO Kwang-ho
1995
KOR
+7.65
59.12
33
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
+7.72
59.60
34
BIRKNER Alexander
1998
USA
+8.20
62.91
35
SATO Shintaro
1996
JPN
+8.74
66.62
36
LEE Jeong-jae
1994
KOR
+9.11
69.17
37
BAE Jun-Woo
1998
KOR
+9.65
72.89
38
KOYAMA Kei
2000
JPN
+9.83
74.13
39
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+10.21
76.74
40
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
+11.41
85.00
41
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+11.69
86.93
42
KIM Min-Hyung
2000
KOR
+12.65
93.54
43
CARLSON Hunter
1998
USA
+14.78
108.20
44
LEE Jae-Young
1999
KOR
+15.07
110.19
45
CHOI Min-seok
2000
KOR
+18.14
131.32
Did not finish 2nd run
YUN Soo-Min
1999
KOR
KANG Myoung-Gyu
2000
KOR
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
KIM Sung-Jun
1997
KOR
YANG Dong-Hyuk
1998
KOR
LEE Jae-Jun
2000
KOR
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
TAYLOR Laurie
1996
GBR
GOTO Yushi
1997
JPN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
FUKASE Satoshi
1996
JPN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
LEE Han-Hee
1997
KOR
ZHILIN Alexey
1992
RUS
Did not start 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
PARK Chan-Woo
2000
KOR
SHIN Yong-Soo
2000
KOR
KWON Ki-Yun
1998
KOR
WI Kyung-In
1999
KOR
BYEON Jin-hwan
1996
KOR
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
LEE Jang-woo
1995
KOR
FUJIHARA Sota
1994
JPN
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
FALAT Matej
1993
SVK
JUNG Min-Sik
1997
KOR
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
SHIN Masanori
1993
JPN