official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
1:39.55
12.37
2
EFIMOV Simon
1996
RUS
+0.08
12.95
3
GUT Ian
1995
SUI
+0.80
18.16
4
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+1.12
20.47
5
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+1.15
20.69
6
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+1.26
21.48
7
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+1.32
21.92
8
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+1.34
22.06
9
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+2.43
29.95
10
LEE Han-Hee
1997
KOR
+2.73
32.11
10
OBARA Kenta
1994
JPN
+2.73
32.11
12
YUKI Tomohiro
1991
JPN
+2.83
32.84
13
SHIN Masanori
1993
JPN
+2.87
33.13
14
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+2.95
33.71
15
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+3.04
34.36
16
SATO Shintaro
1996
JPN
+3.08
34.65
17
SEINO Koyu
1993
JPN
+3.35
36.60
18
PARK Je-yun
1994
KOR
+3.37
36.74
19
FUJIHARA Sota
1994
JPN
+3.44
37.25
20
FUKASE Satoshi
1996
JPN
+3.46
37.39
21
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
+3.56
38.12
22
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+3.60
38.41
23
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+3.86
40.29
24
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+4.64
45.93
25
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
+5.31
50.77
26
KUBOTA Taku
1998
JPN
+5.66
53.31
27
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+6.29
57.86
28
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
+7.24
64.73
29
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
+7.25
64.81
30
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+7.44
66.18
31
MIYAZAKI Sho
1995
JPN
+7.60
67.34
32
SAITO Keiya
1996
JPN
+7.71
68.13
33
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
+7.75
68.42
34
KAMEBUCHI Teppei
1998
JPN
+8.28
72.26
35
SATO Ryuma
1999
JPN
+8.44
73.41
36
AIHARA Taro
1999
JPN
+9.94
84.26
37
RICHARDS Ben
2000
NZL
+10.26
86.58
38
KOYAMA Kei
2000
JPN
+10.58
88.89
38
NAKAJIMA Goru
1998
JPN
+10.58
88.89
40
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
+10.65
89.40
41
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
+11.36
94.53
42
MORITA Koya
1997
JPN
+11.74
97.28
Did not finish 2nd run
GURYANOV Nikita
1999
RUS
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
HAGIUDA Hiroyuki
1996
JPN
BAE Jun-Woo
1998
KOR
OINOSHO Kaito
1996
JPN
PAK Artem
1995
RUS
OBA Kazuki
1995
JPN
MIKAMI Taiga
1998
JPN
NISHI Sota
1996
JPN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
GOTO Yushi
1997
JPN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
ZHILIN Alexey
1992
RUS
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
Did not start 2nd run
WANG Liwei
1999
CHN
CHO Bum-Hee
2000
KOR
YAMADA Takuro
2000
JPN
KOYANAGI Kazuha
2000
JPN
MULATI Akezhuoli
1998
CHN
YANG Jinge
1999
CHN
WANG Jisen
1996
CHN
GIM Kun-Hui
2000
KOR
CHOI Min-seok
2000
KOR
AN Hyo-Jun
1999
KOR
KHUBER Martin
1992
KAZ
GAO Qun
1996
CHN
DANOV Sergey
1997
KAZ
ANDREWS Sam
1996
NZL
SATO Shu
1999
JPN
WANG Yu
1994
CHN
KOIZUMI Kentaro
1994
JPN
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
CHOI Jong-Hak
1998
KOR
MASAKI Itsuki
1996
JPN
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
KOBAYASHI Ryuto
1996
JPN
Did not finish 1st run
LI Yongjian
1997
CHN
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
SHIMADA Kazuki
2000
JPN
XU Mingfu
1997
CHN
MU Zecheng
1998
CHN
YU Yongyou
1989
CHN
DU Jinlun
1990
CHN
JANG Jae-Young
1999
KOR
CONG Liang
1997
CHN
FUJITA Daiki
1999
JPN
PIMENOV Taras
1984
KAZ
MATSUMOTO Tadashi
1994
JPN
SHIN Min-Sik
1999
KOR
TANAKA Shun
1999
JPN
WI Kyung-In
1999
KOR
ZHANG Yangming
1994
CHN
JANG Hui-jun
1995
KOR
KITABAYASHI Riki
1999
JPN
OK Youn-Sang
1998
KOR
ITO Hodaka
1996
JPN
TOMIOKA Tsukasa
1997
JPN
YOON Jong-seok
1993
KOR
OMORI Mon
1997
JPN
ITO Kensuke
1996
JPN
KOJIMA Kanta
1996
JPN
KONKOV Aleksey
1998
RUS
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
Did not start 1st run