official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RAST Camille
1999
SUI
1:27.85
23.00
2
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+0.16
24.33
3
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+0.20
24.66
4
WALLNER Marina
1994
GER
+0.21
24.75
5
FORNI Josephine
1994
FRA
+0.69
28.73
6
POPOVIC Leona
1997
CRO
+0.70
28.82
7
HILZINGER Jessica
1997
GER
+0.79
29.56
8
NOENS Nastasia
1988
FRA
+0.93
30.73
9
BISSIG Carole
1996
SUI
+1.36
34.30
10
DUERR Lena
1991
GER
+1.60
36.30
11
FILSER Andrea
1993
GER
+1.68
36.96
12
GOOD Nicole
1998
SUI
+1.97
39.37
13
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
+2.39
42.86
14
MACHERET Valentine
1998
SUI
+2.98
47.76
15
OSTLER Martina
1998
GER
+3.30
50.42
16
ZELGER Lorina
1999
SUI
+3.55
52.50
17
DAVID Candice
2000
FRA
+3.97
55.99
18
BOESCH Alessia
2003
SUI
+4.04
56.57
19
MANGOLD Luisa
2000
GER
+4.59
61.14
20
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
+4.62
61.39
21
GADIENT Selina
2002
SUI
+4.69
61.97
22
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
+4.80
62.89
23
MARCORA Carlotta Maria Clara
1999
ITA
+4.84
63.22
24
MOSCA Domenica
2000
SUI
+5.51
68.79
25
MERCURI Laura
1996
SUI
+6.10
73.69
26
FATTON Marine
2001
SUI
+6.26
75.02
27
MUELLER Alissa
2000
SUI
+6.39
76.10
28
ZOLLER Sarah
2002
SUI
+6.63
78.09
29
OSTINI Ginevra
2001
SUI
+6.81
79.59
30
BIRCHER Nadja
2003
SUI
+7.74
87.32
31
BUFF Faye
2004
SUI
+8.76
95.79
32
ZURNIWEN Sophia
2002
SUI
+9.09
98.53
33
SCHWENTER Belinda
2000
SUI
+9.51
102.02
34
GANTENBEIN Sara
2003
SUI
+9.84
104.77
35
ARRIGONI Alanis
2004
SUI
+10.02
106.26
36
MAECHLER Janine
2004
SUI
+10.29
108.51
37
CHRISTEN Anja
2003
SUI
+10.63
111.33
38
CANDINAS Gianna
2003
SUI
+10.72
112.08
39
JAIMAN Mida
2002
SUI
+10.99
114.32
40
BURGENER Svenja
2003
SUI
+12.42
126.21
41
BRUCHEZ Rachel
2003
SUI
+12.65
128.12
42
VAN GOOL Daniek
2003
SUI
+12.88
130.03
43
LUEOEND Flavia
2002
SUI
+13.27
133.27
44
STOESSEL Eliane
2004
SUI
+14.02
139.50
45
MATHIS Jasmin
2004
SUI
+14.19
140.91
46
VAN DER VALK Jil
2004
SUI
+15.03
147.89
47
WASER Jasmin
2004
SUI
+17.51
168.50
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ANDRES Melanie
2004
SUI
PAGANI Nicole
2004
SUI
LANZ Chiara
2004
SUI
PEDRAZZI Isabella
2004
SUI
RHYNER Eleny
2004
SUI
KUSTER Anja
2004
SUI
SCHMID Yasemine
2004
SUI
TRAMER Leonie
2004
SUI
ZURLINDEN Daria
2004
SUI
CARISCH Flurina
2002
SUI
ARPAGAUS Siria
2003
SUI
VON SIEBENTHAL Jasmine
2003
SUI
VIELI Gioia
2002
SUI
HERREN Ysaline
2003
SUI
ARNOLD Alexandra
2002
SUI
SEIBERT Nikita
2003
SUI
VIOLON Anna
2003
SUI
DARBELLAY Delphine
2002
SUI
LANGENEGGER Nadine
2002
SUI
FRITZ Magdalena
2003
AUT
CRIVELLI Martina
2003
SUI
BRUNNER Thea
2002
SUI
CABRIN Lea
2002
SUI
SOMMEROVA Celine
2003
CZE
SCHMID Melanie
2002
SUI
ZURBRIGGEN Anina
2003
SUI
BUCHOLZKI Valentina
2003
SUI
BEAUVAIS Laura
2003
CAN
DIETRICH Anna
2002
SUI
PFIFFNER Svenja
2001
SUI
FUCHS Sue
2001
SUI
LUGON MOULIN Laurine
2001
FRA
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
ESCANE Doriane
1999
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run