official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOTZMANN Adam
1993
CZE
2:01.00
30.60
2
ORTNER Felix
1996
AUT
+0.37
33.60
3
ALKIER Justin
1998
CAN
+0.39
33.76
4
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+0.76
36.76
5
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+1.58
43.40
6
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+1.81
45.26
7
KERBER Maximilian
1997
AUT
+1.83
45.42
8
SCHROECKSNADEL Moritz
1995
AUT
+1.99
46.72
9
POMBERGER Alexander
1995
AUT
+2.00
46.80
10
PETELIN Helmuth
1999
AUT
+2.44
50.36
11
NIKIC Leon
1999
CRO
+3.07
55.46
12
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
+3.24
56.84
13
PICHLER Rupert
1999
AUT
+3.49
58.87
14
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+3.55
59.35
15
MEISSL Christoph
2000
AUT
+3.71
60.65
16
WIESER Luca
1999
AUT
+3.89
62.11
17
PFLUG Florian
1996
AUT
+3.91
62.27
18
YATES Cooper
1997
CAN
+3.96
62.67
19
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+3.99
62.92
20
WINKLER Manuel
1995
AUT
+4.12
63.97
21
RONNER Jan
2000
AUT
+4.21
64.70
21
ZINNATO Lucas
1995
FRA
+4.21
64.70
23
GRASSER Julian
1999
AUT
+4.24
64.94
24
LACKNER Philipp
2000
AUT
+4.40
66.24
25
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+4.53
67.29
25
KNORPP Griffin
1998
USA
+4.53
67.29
27
REISSNER David
1994
AUT
+4.72
68.83
28
SNYDER Will
1998
USA
+6.66
84.54
29
LAINE Tormis
2000
EST
+7.24
89.24
30
VASULIN Marek
1995
CZE
+7.56
91.83
31
LECHNER Fabian
1999
AUT
+7.77
93.53
32
GOENITZER Patrick
2000
AUT
+8.13
96.45
33
HIRTLER Stefan
2000
AUT
+8.20
97.01
34
BARKOV Daniil
2000
RUS
+8.78
101.71
35
PRIKRYL Frantisek
2000
CZE
+8.98
103.33
36
THALER Thomas
2000
AUT
+10.12
112.56
37
GUETTINGER Basil
2000
SUI
+10.32
114.18
38
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+11.75
125.77
39
LOOSER Ramon
2000
SUI
+11.99
127.71
40
FUMERY Mathieu
1997
FRA
+12.27
129.98
41
HEIN Julian
1999
AUT
+12.49
131.76
42
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
+13.22
137.67
43
ZUBERBUEHLER Raphael
2000
SUI
+13.92
143.34
44
POLZHOFER Karl
1998
AUT
+18.68
181.89
45
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
+21.71
206.43
46
THAKUR Rajat
1994
IND
+23.87
223.93
Did not finish 2nd run
HENNLICH Benjamin
1999
AUT
KUWALL Duncan
1998
GBR
MATHE Louis
2000
GER
HRABAK Martin
1999
CZE
HOERL Daniel
1999
AUT
MCCANN Ryan
1999
GBR
HOELZL Leander
2000
GER
BERGER Stefan
2000
AUT
HORBER Yannik
2000
SUI
MAYRHOFER Maximilian
2000
AUT
SCHMIDT Tobias
1999
GER
PICHLER Nico
1998
AUT
STARZYK Pawel
1993
POL
PELTOLA Olli
1998
FIN
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
DORNAUER Armin
2000
AUT
YOUNG Joseph
1996
CAN
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VORACEK Jiri
1997
CZE
HABERL Nico
2000
AUT
GMEINBAUER Lukas
1999
AUT
KERN Julian
1999
AUT
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
SEMKIN Nikita
1998
RUS
EHRHART Maximilian
1999
AUT
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
HUTTEGGER Daniel
1999
AUT
POELL Marco
2000
AUT
WALIGORA Michael
1990
CZE
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
VRZGULA Lukas
1993
CZE
KICK Euan
1997
GBR
STEINER Klaus
1997
AUT
HOELLER Elias
2000
AUT
RODARTE Luke
1998
USA
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
NORRIS Kieran
1995
IRL
NEMEC Jan
1993
CZE
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
GRUBER Christof
1995
AUT
Did not start 1st run