official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STEFFEY George
1997
USA
2:11.88
13.86
2
RADAMUS River
1998
USA
+1.05
21.66
3
MILLER Andrew
1998
USA
+1.42
24.41
4
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+1.52
25.16
5
SEYMOUR Trey
2000
USA
+1.85
27.61
6
KELSEY Sky
1997
USA
+2.39
31.62
7
DILLING Jacob
1999
USA
+2.57
32.96
8
GILE Bridger
1999
USA
+2.65
33.55
9
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+3.30
38.38
10
CASHMAN Jordan
1997
USA
+4.23
45.29
11
KINSELLA Kellen
2001
USA
+4.33
46.04
12
LANE Tristan
1998
USA
+4.49
47.23
13
BAILEY Axel
2001
USA
+5.31
53.32
14
MILLER Max
2001
USA
+5.51
54.80
15
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+5.62
55.62
16
NELSON Isaiah
2001
USA
+6.09
59.11
17
SEYMOUR Chase
2000
USA
+6.35
61.05
18
DERWIN Colbey
1997
NZL
+6.79
64.32
19
MATHERS Jeremy
2001
USA
+6.89
65.06
20
RYAN Bobby
1999
USA
+7.30
68.11
21
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+7.77
71.60
22
PERKINS Tanner
2001
USA
+7.86
72.27
23
LANG Charlie
2000
USA
+8.04
73.61
24
MARTIN Max
2000
USA
+8.19
74.72
25
FERRI Paul
1999
USA
+8.80
79.25
26
UNDERHILL Robert
2000
USA
+8.91
80.07
27
HEAYDON Henry
2001
AUS
+9.16
81.93
28
DETS Taras
2001
CAN
+9.41
83.79
29
TOPHAM Matthew
2000
CAN
+10.17
89.43
30
MACALUSO Matthew
1999
USA
+10.48
91.74
31
OXLEY Nelson
2000
USA
+10.50
91.89
32
BRYAN Lucien
1999
USA
+10.85
94.49
33
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
+11.46
99.02
34
GILLIS Robert
2000
USA
+11.88
102.14
35
SEABORG Brad
1999
USA
+13.38
113.29
36
SMALL James
2001
CAN
+13.87
116.93
37
SIMMONS Zachary
2000
USA
+15.76
130.97
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
LUNN Jake
2001
GBR
KLOSE Thomas
2000
GER
SANKEY Colton
2001
USA
DOYLE Owen
2000
USA
HARRISON J Bridger
2001
USA
BAMBER Moro
2001
USA
PALCHAK Cole
2000
USA
WRIGHT Spencer
1999
USA
STAHLA Jack
2000
USA
PUCKETT Cole
2000
USA
MCCONNELL Will
1998
USA
FRANCIS William
2000
CAN
MCKIM Shamus
1999
USA
TERJESON Hayden
1999
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
ANDERSON Tommy
1998
USA
HARTNETT Marc
1999
FRA
SMITH Jack
2001
USA
MORGAN Chauncey
1999
USA
NORTON Payton
2000
USA
CRAVENS R Minam
1999
USA
KENOSH Tommy
2000
USA
LEBLANC Gus
2000
USA
PRETTI Winston
1999
USA
MCGRATH Scott
1999
USA
RITCHIE Benjamin
2000
USA
JONES Crawford
1999
USA
OTTLEY Patrick
1999
USA
KORNYA William
2000
CAN
BERVY Max
2000
USA
BOCOCK Scott
2000
USA
KOOIMAN Ben
1999
USA
KEANE Brendan
1999
USA
DESPRES Jack
1998
USA
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
TOMII Taiga
1998
JPN
BOWERS Jack
2000
USA
GAVETT Tim
1998
USA
WINTERS Luke
1997
USA