official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
2:09.29
19.23
2
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+0.11
20.06
3
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+1.43
30.07
4
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+1.59
31.28
5
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+2.17
35.68
6
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
+2.28
36.51
7
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+2.48
38.03
8
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+2.50
38.18
9
AMDAHL Andreas
2001
NOR
+2.56
38.63
10
MAALOEY Espen
1995
NOR
+2.60
38.94
11
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+2.79
40.38
12
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+2.90
41.21
13
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+3.04
42.27
14
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.12
42.88
15
JONSSON Carl
2000
SWE
+3.40
45.00
16
OEVERAAS Erlend
1996
NOR
+3.95
49.17
17
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+4.04
49.85
18
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+4.08
50.16
18
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
+4.08
50.16
20
NERSNAES Peder
2000
NOR
+4.34
52.13
21
RUUD Mats
1998
NOR
+4.51
53.42
22
TOERNQVIST David
1998
SWE
+4.77
55.39
23
BAKKE Jakob
1999
NOR
+5.35
59.78
24
KUFAAS Simen
1997
NOR
+5.79
63.12
25
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+6.19
66.15
26
BJORDAL Kristian August
1999
NOR
+7.26
74.26
27
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
+7.38
75.17
28
HEMBRE Ivar
1998
NOR
+7.85
78.73
29
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+8.54
83.96
30
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+8.65
84.80
31
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
+8.92
86.84
32
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+9.13
88.43
33
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
+10.11
95.86
34
STRAND Simen
1999
NOR
+10.16
96.24
35
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+10.33
97.53
36
PALOSAARI Joel
2001
FIN
+11.11
103.44
37
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+11.85
109.05
38
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+12.37
112.99
39
SELLING Kevin
2001
SWE
+12.93
117.24
40
SEGELMAN David
2001
SWE
+13.29
119.97
41
STAURSET Olav
1997
NOR
+14.09
126.03
42
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
+14.20
126.86
43
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
+18.71
161.05
Did not finish 2nd run
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
LINDSTROEM Filip
2000
SWE
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
BRATSBERG Herman
1998
NOR
STENERSEN Sivert
2000
NOR
FINNE Carl
2001
NOR
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
HAHTELA Henri
2001
FIN
KUIKKANIEMI Tuukka
1998
FIN
TEFRE Mathias
1999
NOR
JONSSON William
2001
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
STAURSET Isak
1999
NOR
NYMAN Fabian
1997
SWE
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
SOLHEIM Aage
1996
NOR
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
FAARUP Christoffer
1992
DEN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
NIVRE Fredrik
1999
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
FITZGERALD Rory
2000
GBR
OESTHEIM Egil Markus
1999
NOR
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
BODEN Victor
2000
SWE
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
BAUGEROED Ola Einbu
1995
NOR
HANSSON William
2001
SWE
FROELAND Haakon Isaksen
1996
NOR
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
PIETIKAINEN Teemu
2001
FIN
BERGMAN Johan
1998
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
HEDELIN Olof
1998
SWE
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
BACKMAN Hugo
1996
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
PERSSON Jesper
1995
SWE
NORUM Elias
1998
NOR
LODDEN Andreas
1996
NOR
Did not start 1st run