official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
1:32.63
17.35
2
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+0.57
21.78
3
TEFRE Mathias
1999
NOR
+0.80
23.57
4
JONSSON Carl
2000
SWE
+1.02
25.28
5
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+1.82
31.50
6
STRAND Andreas
1998
NOR
+2.19
34.37
7
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+2.25
34.84
8
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+2.38
35.85
9
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+2.64
37.87
10
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+2.91
39.97
11
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+2.96
40.36
12
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
+3.39
43.70
13
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.41
43.86
14
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+3.72
46.27
15
ANTONSEN Fredrik Lolland
1999
NOR
+3.84
47.20
16
THORSBY Henrik
1998
NOR
+4.06
48.91
17
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+4.07
48.99
18
STRAND Simen
1999
NOR
+4.19
49.92
19
HANSSON William
2001
SWE
+4.41
51.63
20
NORUM Elias
1998
NOR
+4.54
52.64
21
FINNE Carl
2001
NOR
+4.60
53.11
22
SILFAELT Johan
1996
SWE
+4.87
55.20
23
NYMAN Fabian
1997
SWE
+4.95
55.83
24
NERSNAES Peder
2000
NOR
+5.74
61.97
25
KUFAAS Simen
1997
NOR
+5.84
62.74
26
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+5.99
63.91
27
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
+6.14
65.08
28
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+6.59
68.57
29
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+6.65
69.04
30
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+6.94
71.29
31
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+7.18
73.16
32
PIETIKAINEN Teemu
2001
FIN
+7.50
75.65
33
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
+8.06
80.00
34
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+8.78
85.60
35
HEMBRE Ivar
1998
NOR
+8.97
87.07
36
SELTE Christopher
1999
NOR
+10.66
100.21
37
FITZGERALD Rory
2000
GBR
+10.97
102.62
38
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
+11.39
105.88
39
FURUSETH Paal Andreas
2000
NOR
+11.65
107.90
40
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+12.06
111.09
41
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
+13.92
125.55
42
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+14.69
131.53
43
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
+19.67
170.24
Did not finish 2nd run
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
SEGELMAN David
2001
SWE
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
ASPLUND Eric
2001
SWE
OESTHEIM Egil Markus
1999
NOR
BODEN Victor
2000
SWE
BJORDAL Kristian August
1999
NOR
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
PALOSAARI Joel
2001
FIN
JONSSON William
2001
SWE
ESPE Martin
1999
NOR
BERGMAN Johan
1998
SWE
OEVERAAS Erlend
1996
NOR
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
FROELAND Haakon Isaksen
1996
NOR
AMDAHL Andreas
2001
NOR
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
PERSSON Jesper
1995
SWE
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
ROEYNSTRAND Johan
2000
NOR
WALLIN Atle
2001
SWE
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
STENERSEN Sivert
2000
NOR
FOSSEIDBRAATEN Johan
2000
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
NIVRE Fredrik
1999
SWE
BACKMAN Hugo
1996
SWE
EVJEN Haakon
1997
NOR
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
BRATSBERG Herman
1998
NOR
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
RUUD Mats
1998
NOR
STAURSET Isak
1999
NOR
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
GUDMUNDSSON Bjarki
1999
ISL
BAKKE Jakob
1999
NOR
KUIKKANIEMI Tuukka
1998
FIN
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
MAALOEY Espen
1995
NOR
NILSSON Didrik
1997
SWE
HAHTELA Henri
2001
FIN
MJELDE Joachim
1999
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
HEDELIN Olof
1998
SWE
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
ENGVOLL Morten
1992
NOR
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run