official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FOREJTEK Filip
1997
CZE
1:43.53
23.00
2
GORI Francesco
1997
ITA
+0.13
23.92
3
HEAYDON Henry
2001
AUS
+0.81
28.71
4
DILLING Jacob
1999
USA
+1.02
30.19
5
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+1.56
34.00
6
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+1.68
34.85
7
KOGLER Tobias
1996
AUT
+1.76
35.41
8
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+2.21
38.58
9
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+2.33
39.43
10
FOURNIER Simon
1997
CAN
+2.52
40.77
11
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+2.67
41.83
12
DRILLER Garret
1996
USA
+3.57
48.17
13
SEYMOUR Trey
2000
USA
+3.64
48.67
14
RONNER Jan
2000
AUT
+3.88
50.36
15
DETS Taras
2001
CAN
+4.11
51.98
16
BOWERS Jack
2000
USA
+4.17
52.40
17
YOUNG Joseph
1996
CAN
+4.22
52.76
18
MACALUSO Matthew
1999
USA
+4.50
54.73
19
LANE Tristan
1998
USA
+4.54
55.01
20
BROWN Benny
2003
USA
+4.60
55.44
21
RYAN Bobby
1999
USA
+4.74
56.42
22
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+5.00
58.26
23
EID Hunter
2001
USA
+5.32
60.51
24
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
+5.56
62.20
25
MJELDE Joachim
1999
NOR
+5.70
63.19
26
VINTER Zak
1998
GBR
+6.28
67.28
27
POWELL Appollo
2003
USA
+8.22
80.96
28
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+8.69
84.27
29
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+8.94
86.04
30
HALL Wyatt
2002
USA
+9.62
90.83
31
KIRWOOD Nick
2004
USA
+9.77
91.89
32
WASSERMAN William
2004
USA
+9.84
92.38
33
DULANEY Taylor
2004
USA
+10.17
94.71
34
DONLEY Finnigan
2005
USA
+10.34
95.91
35
BRENNWALD Stefan
2004
USA
+12.55
111.49
36
MORKEN David
2005
USA
+12.85
113.61
37
ABUHAIDAR Jack
2004
USA
+16.01
135.89
38
HOOPES Jesse
2004
USA
+18.03
150.13
39
FLANIGAN Bode
2002
USA
+23.52
188.84
40
ROGERS Jakob
2003
USA
+31.22
243.14
Did not finish 2nd run
JARVIE Max
2005
USA
WILKEY Halston
2002
USA
HUNT Espen
2004
USA
HOLDAWAY Max
2004
USA
ELVIDGE Roman
2005
USA
GAYER Jackson
2003
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
BAMBER Moro
2001
USA
PARAZETTE Oliver
2002
USA
MATHERS Jeremy
2001
USA
YATES Dawson
2000
CAN
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BROWN Oscar
2005
USA
MAYHEW Brandon
2005
USA
MENNEN Thomas
2005
USA
PRICHARD Campbell
2005
USA
ANDERSEN Eric
1987
USA
HORSLEY Finn
2002
USA
BROCKWAY Oliver
2003
USA
SUBITH Kai
2005
USA
KARLEN Bjorn
2004
USA
HODGKINS Ford
2004
USA
HANRAHAN Ian
2004
USA
GIACOBAZZI Luke
2004
USA
POLSTER Tay
2003
USA
UNGER Caleb
2003
USA
WEAVER T J
2003
USA
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
CASHMORE William
2001
NZL
GRANT Tanner
2003
USA
HANNA Colin
2004
USA
DALTON Luc
2001
USA
NOLAN Alec
2002
USA
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
PERKINS Tanner
2001
USA
BIRKNER Alexander
1998
USA
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
DALMALM Gustav
1999
SWE
REICH Jack
2002
USA
STAURSET Isak
1999
NOR
BERVY Max
2000
USA
GILLIS Daniel
2002
USA
SEGER Riley
1997
CAN
PUCKETT Cole
2000
USA
NIKIC Leon
1999
CRO
Disqualified 1st run