official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SEGER Riley
1997
CAN
2:00.06
23.00
2
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+1.23
33.35
3
KOGLER Tobias
1996
AUT
+1.43
35.03
4
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+2.06
40.33
5
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+2.10
40.67
6
DILLING Jacob
1999
USA
+2.11
40.75
7
MJELDE Joachim
1999
NOR
+2.52
44.20
8
STAURSET Isak
1999
NOR
+2.53
44.28
9
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+2.76
46.22
10
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+3.25
50.34
11
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+3.32
50.93
12
BROWN Benny
2003
USA
+3.57
53.03
13
BOWERS Jack
2000
USA
+3.61
53.37
14
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+3.84
55.30
15
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+3.88
55.64
16
BERVY Max
2000
USA
+3.89
55.72
17
SARCHETT Ryder
2003
USA
+3.93
56.06
18
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
+4.20
58.33
19
FOURNIER Simon
1997
CAN
+4.24
58.67
20
PERKINS Tanner
2001
USA
+4.30
59.17
21
SEYMOUR Trey
2000
USA
+4.60
61.70
22
BIRKNER Alexander
1998
USA
+4.66
62.20
22
HEAYDON Henry
2001
AUS
+4.66
62.20
24
LANE Tristan
1998
USA
+4.89
64.14
25
RYAN Bobby
1999
USA
+4.90
64.22
26
RONNER Jan
2000
AUT
+5.15
66.32
27
PUCKETT Cole
2000
USA
+6.40
76.84
28
MATHERS Jeremy
2001
USA
+6.75
79.78
29
DALMALM Gustav
1999
SWE
+7.08
82.56
30
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
+7.28
84.24
31
REICH Jack
2002
USA
+7.71
87.86
32
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+7.86
89.12
33
EID Hunter
2001
USA
+8.45
94.09
34
HALL Wyatt
2002
USA
+8.68
96.02
35
SUBITH Kai
2005
USA
+10.00
107.12
36
MORKEN David
2005
USA
+10.13
108.22
37
FLANIGAN Bode
2002
USA
+10.26
109.31
38
DETS Taras
2001
CAN
+10.86
114.36
39
BRENNWALD Stefan
2004
USA
+11.12
116.55
40
UNGER Caleb
2003
USA
+11.20
117.22
41
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+11.36
118.57
42
ELVIDGE Roman
2005
USA
+11.38
118.73
43
GALLOWAY Nils
2004
USA
+11.55
120.16
44
POLSTER Tay
2003
USA
+13.08
133.03
45
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+13.29
134.80
46
HODGKINS Ford
2004
USA
+14.31
143.38
47
JARVIE Max
2005
USA
+17.01
166.10
48
GIACOBAZZI Luke
2004
USA
+18.75
180.73
Did not finish 2nd run
FLEISCHER Jonah
2005
USA
HUNT Espen
2004
USA
GRANT Tanner
2003
USA
ABUHAIDAR Jack
2004
USA
DALTON Luc
2001
USA
NOLAN Alec
2002
USA
DONLEY Finnigan
2005
USA
KIRWOOD Nick
2004
USA
WASSERMAN William
2004
USA
CASHMORE William
2001
NZL
BAMBER Moro
2001
USA
NIKIC Leon
1999
CRO
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
GILLIS Daniel
2002
USA
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PRICHARD Campbell
2005
USA
DULANEY Taylor
2004
USA
MENNEN Thomas
2005
USA
HANNA Colin
2004
USA
POWELL Appollo
2003
USA
WEAVER T J
2003
USA
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
GAYER Jackson
2003
USA
ROGERS Jakob
2003
USA
BROCKWAY Oliver
2003
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
HARRISON J Bridger
2001
USA
YOUNG Joseph
1996
CAN
YATES Dawson
2000
CAN
GORI Francesco
1997
ITA