official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
1:27.73
23.00
2
NIKIC Leon
1999
CRO
+0.28
25.33
3
CHABLE Loic
2000
SUI
+0.98
31.15
4
BOEHM Gianluca
2000
SUI
+1.01
31.40
5
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.08
31.99
6
RONNER Jan
2000
AUT
+1.24
33.32
7
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+1.53
35.73
8
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+1.68
36.98
9
BOWERS Jack
2000
USA
+1.92
38.98
10
POULTER Jay
2003
USA
+1.94
39.14
11
MACALUSO Matthew
1999
USA
+1.95
39.23
12
DALMALM Gustav
1999
SWE
+2.10
40.47
13
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+2.21
41.39
14
KROTA Filip
2000
CRO
+2.27
41.89
15
SEYMOUR Trey
2000
USA
+2.42
43.14
16
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+2.63
44.88
17
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+2.81
46.38
18
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+2.87
46.88
19
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+3.10
48.80
20
HARRISON J Bridger
2001
USA
+3.57
52.71
21
EID Hunter
2001
USA
+3.61
53.04
22
TIMM Dylan
2002
CAN
+4.43
59.86
23
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
+4.76
62.61
24
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+8.21
91.32
25
WELLS Peyton
2005
USA
+8.67
95.14
26
PERKINS Tanner
2001
USA
+9.12
98.89
27
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
+9.31
100.47
28
MOZEN Isaac
2001
USA
+9.77
104.30
29
HOFFMAN Jack
2007
AUS
+14.28
141.82
30
MCGEE Nico
2005
USA
+14.40
142.82
Did not finish 2nd run
FLAGGERT Winthrop
2005
USA
MCCOURTIE Christian
2004
GBR
KURSH Gerrit
2003
USA
REICH Jack
2002
USA
BARNWELL Gunnar
2001
USA
BAUR Jules
2001
FRA
ROACH Hunter
2004
USA
HOFFMAN Harry
2004
AUS
SARCHETT Ryder
2003
USA
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
ANGERER Benjamin
2002
AUT
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
YATES Dawson
2000
CAN
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MARTIN Leo
2005
USA
BESSETTE Kye
2006
USA
ROGERS Griffen
2005
USA
MJELDE William Anders
2002
NOR
KLING Henry
2005
USA
PRICHARD Campbell
2005
USA
DALTON Luc
2001
USA
PARAZETTE Noah
2006
USA
WRENKLER Adam
2002
SWE
BRENNWALD Stefan
2004
USA
KITT Aksel
2005
USA
HANRAHAN Ian
2004
USA
BESSER Felix
2003
GER
DOOLEY Everett
2005
USA
HUME Carson
2005
USA
HODGKINS Ford
2004
USA
SCHILLINGER Karsten
2006
USA
CASHMORE William
2001
NZL
BION Zachary
2004
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
HAGEN Grant
2003
USA
UTENDORFER Will
2004
USA
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
PENNINGTON Trent
2002
USA
FROST Roman
1999
GER
ARTHUR Julian
2005
USA
BAMBER Moro
2001
USA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
DILLING Jacob
1999
USA
LESSARD Raphael
2001
CAN
HEAYDON Henry
2001
AUS
Disqualified 1st run