official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
1:37.56
21.73
2
ASTNER Nina
2000
AUT
+0.55
25.85
3
ZUERCHER Lara
1995
SUI
+1.61
33.78
4
HAAS VAN DER Roxy
1999
NED
+1.73
34.67
5
WOODWARD Sarah
2001
GBR
+3.47
47.69
6
RIML Sophie
1999
AUT
+3.48
47.77
7
FARBMACHER Lea
2002
AUT
+3.92
51.06
8
METZNER Christina
1999
AUT
+3.97
51.44
9
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
+4.69
56.82
10
GRUENER Teresa
2002
AUT
+5.31
61.46
11
RIEDER Selina
2001
AUT
+5.51
62.96
12
BLOK Noa
2000
NED
+5.54
63.18
13
WOESS Laura
2000
AUT
+5.58
63.48
14
AUER Karolina
2001
AUT
+5.71
64.46
15
RAGGL Mira
2000
AUT
+5.75
64.75
16
GIGLER Sonja
2001
AUT
+5.78
64.98
17
MOSER Anna
2000
AUT
+5.87
65.65
18
GRILL Sophie
1999
AUT
+5.97
66.40
19
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+6.00
66.63
20
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
+6.04
66.92
21
SPIELBERGER Carmen
2002
AUT
+6.09
67.30
22
ZOLLER Sarah
2002
SUI
+6.40
69.62
23
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
+7.32
76.50
24
WLODARCZYK Julia
2000
POL
+7.72
79.50
25
STEURER Elena
2002
AUT
+8.74
87.13
26
ZDORT Zofia
2000
POL
+8.97
88.85
27
HOFER Katharina
2002
AUT
+9.16
90.27
28
KONRAD Cheyenne
2002
AUT
+10.27
98.58
29
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
+11.31
106.36
30
ALIC Esma
2002
BIH
+11.41
107.11
31
POTTER Shannon
2001
GBR
+11.79
109.95
32
STEINER Giuliana
2001
AUT
+12.03
111.75
33
KEGELE Nina
2002
AUT
+12.19
112.94
34
STUART Katie
2001
GBR
+12.29
113.69
35
STEINWIDDER Laura
2002
AUT
+13.60
123.49
36
JEHLE Chiara
2002
SUI
+14.54
130.53
37
PEREYRA IRAOLA Esperanza
2002
ARG
+14.69
131.65
38
NI Yueming
1995
CHN
+14.81
132.55
39
WELIE VAN Nikki
2001
NED
+15.41
137.04
40
EMBACHER Elena
2002
AUT
+15.69
139.13
41
SCHOENHERR Leonie
2002
AUT
+17.48
152.53
42
SALCHEGGER Melanie
2002
AUT
+18.64
161.21
43
PICHLER Lara
2002
AUT
+18.70
161.65
44
STRUTHERS Ciorstaidh
2001
GBR
+19.02
164.05
45
BREITENFELLNER Fernanda
2002
AUT
+34.53
280.10
Did not finish 2nd run
ZEINDLER Gioia
2002
SUI
HOERTH Julia
2002
AUT
JANOVSKY Katrin
2002
AUT
KRAFT Lisa
2001
AUT
HEIJDEMANN Roosmieke
2001
NED
GROSS Julia
2001
AUT
WIESMUELLER Nina
2002
AUT
WALLINGER Maria-Anna
2001
AUT
PICHLER Anja
2001
AUT
PILZ Lisa
2000
AUT
RITCHIE Nicole
1995
GBR
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
BRUCE Abi
2000
GBR
FUCHS Lisa - Marie
2001
AUT
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
KOFLER Eva-Maria
2002
AUT
WIDMOSER Monika
2000
AUT
PALLA Victoria
2001
GBR
GERBER Romy
1998
AUT
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
SCHWAIGER Veronika
1999
AUT
TOTH Zita
2002
HUN
Did not finish 1st run
MOSER Rebecca
1997
SUI
CADA Emma
2002
AUT
ZHU Tianhui
1994
CHN
BANZER Anna
2000
LIE
ROSA Johanna
2002
AUT
VILA Silvia
1997
ESP
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
CZAPSKA Zuzanna
1998
POL
SCHOERGHOFER Alina
2000
AUT
STOCK Kathrin
2002
AUT
OBERLADER Carolina
1999
AUT
WALDAUF Sophia
2001
AUT
ANDERSON Jessica
1998
GBR
DERKS Kiara
2001
NED
Disqualified 1st run
Did not start 1st run