official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LOKMIC Emir
1997
BIH
1:57.58
44.60
2
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+0.04
44.85
3
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+0.25
46.15
4
GARTNER Anze
2001
SLO
+0.44
47.33
5
HROVATH David
2002
AUT
+0.59
48.26
6
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+1.56
54.29
7
TRSAN Tim
2001
SLO
+1.70
55.15
8
STRAUSS Florian
2004
AUT
+1.74
55.40
9
TRUNK Tamas
2003
HUN
+1.87
56.21
10
TOLA Erjon
1986
ALB
+2.47
59.94
11
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+2.56
60.49
12
PETANJKO William
2003
CRO
+2.83
62.17
13
QERIMI Kevin
2004
ALB
+4.25
70.99
14
MERTELJ Enej
2003
SLO
+4.46
72.29
15
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
+4.52
72.66
16
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+4.59
73.10
17
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+4.85
74.71
18
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+4.93
75.21
19
JEAN Zachary
2003
CAN
+5.18
76.76
20
ARANJO Baptiste
2001
POR
+5.23
77.07
21
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+5.37
77.94
22
KLIMA Oskar
2004
CZE
+5.75
80.30
23
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+7.24
89.55
24
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
+9.30
102.34
25
ROBERTS Keir
2002
NZL
+9.64
104.45
26
KECERIN Grga
2004
CRO
+9.91
106.13
27
HABAJEC Matevz
2003
SLO
+10.76
111.40
28
VORSIC Maj
2004
SLO
+12.98
125.19
29
BONGRAND Arthur
2003
FRA
+14.26
133.13
30
LEE Sze Chun Matthew
2004
HKG
+49.09
349.38
Did not finish 2nd run
TANG Calcy Ning-Chien
2004
TPE
PAJALIC Grgur
2003
CRO
JERIC Bine
2004
SLO
BESSELAAR Tobias
2002
NED
ORESIC Otto
2004
CRO
BELEHAR Luka
2003
SLO
BICAKCIC Alen
2003
BIH
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
SVETLICIC Miha
2004
SLO
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
ASVESTAS Dimitrios
2003
GRE
RAKOVIC David
2003
SLO
KRELJ Rozle
2002
SLO
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
NOSEK Daniel
2003
SVK
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
OSCH Matthieu
1999
LUX
KOMSIC Dario
2000
CRO
PAVELKA Kristian
2001
SVK
Did not finish 1st run
BERUBE Samuel
2004
CAN
KACO Mathieu
2000
ALB
VERIGA Vasil
1998
ALB
VALERI David
2000
HUN
BICOKU Marsel
1997
ALB
VOJINOVIC Dusan
2004
SRB
VUKMIROVIC Vladimir
2004
MNE
MACAR Milivoje
2004
BIH
ZUPANCIC Filip
2004
SLO
RIEGLER Samuel
2004
AUT
KOVAC Tilen
2004
SLO
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
WINDEN VAN Niels
2002
NED
BUCHACHER Jakob
2004
AUT
LAVIGNE Eliot
2003
CAN
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
AUDET Sacha Eliott
2003
CAN
RAMICONE Paolo
2003
ITA
PETKOV Viktor
1999
MKD
RINDLER Benjamin
2002
AUT
KOMAC Nejc
2003
SLO
SEVERI Arturo
2003
ITA
BEUKER Jannes
2002
NED
HACKL David
2001
AUT
BEYRIES Emile
2002
CAN
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
TERZIC Dino
2000
BIH
NAGY Bence
1998
HUN
STANISIC Strahinja
1995
SRB
Did not start 1st run