official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
1:37.89
11.04
2
POPOV Albert
1997
BUL
+0.24
12.81
3
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.29
13.17
4
WALCH Magnus
1992
AUT
+0.35
13.61
5
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.44
14.28
6
GRAF Mathias
1996
AUT
+0.72
16.34
7
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+0.87
17.44
8
SAMSAL Dalibor
1985
HUN
+0.91
17.73
9
KUERNER Miha
1987
SLO
+0.92
17.81
10
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.96
18.10
11
NORYS Frederik
1996
GER
+1.05
18.76
12
ZELLER Yannik
1996
GER
+1.07
18.91
13
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+1.10
19.13
14
SCHMID Alexander
1994
GER
+1.14
19.42
15
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.23
20.09
16
MEISEN Bastian
1996
GER
+1.29
20.53
17
ERLER Tobias
1995
AUT
+1.41
21.41
18
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.45
21.71
19
SAUTER Paul
1994
GER
+1.60
22.81
20
KONO Kyosuke
1991
JPN
+1.61
22.88
21
HAASER Raphael
1997
AUT
+1.83
24.50
22
TANNER Luca
1997
AUT
+1.90
25.01
23
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.98
25.60
24
PERTL Adrian
1996
AUT
+2.22
27.37
25
ALAERTS Kai
1989
BEL
+2.35
28.32
26
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.42
28.84
27
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+2.47
29.21
28
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+3.72
38.40
29
SCOTT Alec
1997
AUS
+4.23
42.15
30
MAJOR Billy
1996
GBR
+4.38
43.26
31
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+4.46
43.84
32
DORN Carlo
1998
GER
+4.89
47.01
33
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+5.02
47.96
34
GASSNER Philipp
1992
GER
+5.08
48.40
35
DORNER Thomas
1998
AUT
+5.27
49.80
36
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+6.01
55.24
37
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+6.24
56.94
38
HACKER Felix
1999
AUT
+6.47
58.63
39
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+6.68
60.17
40
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+6.96
62.23
41
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+7.42
65.62
42
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
+7.80
68.41
43
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+7.95
69.51
44
GAHR Lukas
1999
AUT
+8.05
70.25
45
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+8.08
70.47
46
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
+9.02
77.38
47
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+9.22
78.85
48
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+9.59
81.58
49
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
+10.14
85.62
50
STOIBER Mario
1999
AUT
+10.86
90.92
51
EBERL Florian
1999
AUT
+13.58
110.92
52
BAUER Manuel
2000
AUT
+13.84
112.84
53
THALER Thomas
2000
AUT
+16.74
134.17
54
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
+37.49
286.79
Did not finish 2nd run
KOHLER Matthias
1999
AUT
SCHUSTER Michael
1998
AUT
LINGG Michael
1997
AUT
STEINER Klaus
1997
AUT
PETELIN Helmuth
1999
AUT
KERBER Maximilian
1997
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
KATO Seigo
1998
JPN
MARKO Moritz
1997
AUT
KOGLER Tobias
1996
AUT
PITTERLE Martin
1995
AUT
GRUBER Christof
1995
AUT
RUELAND Simon
1997
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PINSENT Robert-Worachai
1985
THA
PEER David
1998
AUT
SCHNEIDER Stefan
1998
AUT
PLOIER Andreas
1997
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
SOMWEBER Andre
1998
AUT
ROSSUM VAN Max
1998
NED
BUSTA Julian
1997
AUT
SZEPESI Bertold
1990
HUN
STEPAN Martin
1995
CZE
ALAERTS Xan
1992
BEL
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
TAYLOR Laurie
1996
GBR
ANGUITA Martin
1991
CHI
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
VERBEKE Tom
1997
BEL
DICK Lukas
1996
GER
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
ISHII Tomoya
1989
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run