official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRANDNER Christof
1994
GER
1:49.34
25.79
2
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+0.73
33.47
3
TANNER Luca
1997
AUT
+1.03
36.62
4
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
+1.23
38.73
5
ALPHAND Nils
1996
FRA
+1.33
39.78
6
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+1.64
43.04
7
HACKER Felix
1999
AUT
+2.06
47.46
8
PORWOL Philipp
1995
GER
+2.60
53.14
9
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+2.64
53.56
10
VON APPEN Sven
1997
CHI
+3.26
60.08
11
DORNER Thomas
1998
AUT
+3.42
61.76
12
RIESER Stefan
1999
AUT
+4.04
68.28
13
ZUERCHER Ramon
1991
SUI
+4.22
70.17
14
SCHUETTER Julian
1998
AUT
+4.25
70.49
15
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+4.34
71.44
16
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+4.38
71.86
17
WALDER Sebastian
1997
AUT
+4.56
73.75
18
BENC Patrik
1997
CZE
+4.62
74.38
19
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+4.87
77.01
20
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+4.96
77.96
21
SULZER Gregor
1995
AUT
+4.97
78.06
22
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+5.22
80.69
23
MARTISCHNIG Mario
1997
AUT
+5.30
81.53
24
SCHUSTER Michael
1998
AUT
+5.57
84.37
25
GSTREIN Luca
2000
AUT
+5.97
88.58
26
GRUBER Christof
1995
AUT
+6.05
89.42
27
SUGAI Kan
1993
JPN
+6.61
95.31
28
STOIBER Mario
1999
AUT
+6.65
95.73
29
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+7.10
100.47
30
HOELLER Elias
2000
AUT
+7.40
103.62
31
LINGG Michael
1997
AUT
+7.53
104.99
32
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+7.57
105.41
33
LACKNER Philipp
2000
AUT
+8.79
118.24
34
MAIR Pascal
2000
AUT
+9.42
124.87
35
SAUPER Balthasar
1999
AUT
+10.45
135.70
36
PETELIN Helmuth
1999
AUT
+11.94
151.37
Did not finish 2nd run
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
POELL Marco
2000
AUT
LEP Marcel
2000
AUT
TRAPL Sebastian
2000
AUT
STOCKHAMMER Philip
1998
AUT
BENDIK Martin
1993
SVK
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
PFANNHAUSER Stefan
1998
AUT
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
STRAKA Jan
1997
CZE
AMSTUTZ Gianluca
1997
SUI
PERRIER Lucas
1997
FRA
CAILLOT Ken
1998
FRA
TRINKL Lukas
1997
AUT
CLEMENT Aubin
1996
FRA
SUGAI Ryo
1991
JPN
JENOT Olivier
1988
MON
BARANDUN Gian Luca
1994
SUI
TRANINGER Manuel
1998
AUT
HERMANN Sven
1991
SUI
OFFENHAUSER Michael
1993
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KOHLER Matthias
1999
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
TRITSCHER Paul
2000
AUT
HUTTEGGER Daniel
1999
AUT
FLASCHBERGER Marco
1999
AUT
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
OSCH Matthieu
1999
LUX
ANGUITA Martin
1991
CHI
MISCHELIN Michael
1998
AUT
MARKO Moritz
1997
AUT
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
LEKAENE Sacha
1998
FRA
PLAISANCE Matis
1998
FRA
BOSIO Riccardo
1997
ITA
MAAS Maximilian
1994
GER
ALPHAND Sam
1997
FRA
HEMETSBERGER Daniel
1991
AUT
Did not start 1st run