official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JONSSON Carl
2000
SWE
1:39.59
12.06
2
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+0.71
17.19
3
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+1.07
19.80
4
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+1.12
20.16
5
GRYM Hannes
1996
SWE
+1.86
25.51
6
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+2.15
27.60
7
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+2.30
28.69
8
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+2.41
29.48
9
DALMALM Gustav
1999
SWE
+2.88
32.88
10
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+2.95
33.39
11
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+3.05
34.11
12
SALMENKIVI Otto
1996
FIN
+3.07
34.25
13
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+3.27
35.70
14
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+3.41
36.71
15
SILFAELT Johan
1996
SWE
+3.46
37.07
16
OLSSON Alfred
2000
SWE
+3.47
37.15
17
HEDELIN Olof
1998
SWE
+3.52
37.51
18
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+3.53
37.58
19
STRAND Andreas
1998
NOR
+3.79
39.46
20
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+4.02
41.12
21
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+4.37
43.65
22
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+4.63
45.53
23
KUFAAS Simen
1997
NOR
+5.55
52.18
24
NERSNAES Peder
2000
NOR
+6.00
55.44
25
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+6.35
57.97
26
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+6.89
61.87
27
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+7.32
64.98
28
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+7.49
66.21
29
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+7.97
69.68
30
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+9.87
83.42
31
STRAND Simen
1999
NOR
+9.99
84.28
32
BERLIN Linus
2001
SWE
+10.57
88.48
32
BARSCH Jonas
2001
SWE
+10.57
88.48
34
FJAELLBERG William
1998
SWE
+10.72
89.56
35
OEHMAN Isak
1999
SWE
+11.40
94.48
36
LARSSON Mikael
2000
SWE
+12.06
99.25
37
MARKLUND Emil
1999
SWE
+12.09
99.47
38
ALM Alexander
2001
SWE
+12.81
104.67
39
SEHM Kasper
2001
NOR
+13.12
106.91
40
GUSTAFSSON William
1999
SWE
+13.28
108.07
41
DALMALM Joel
2000
SWE
+13.45
109.30
42
WALLIN Atle
2001
SWE
+13.58
110.24
43
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+14.15
114.36
44
SEGELMAN David
2001
SWE
+14.24
115.01
45
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+14.88
119.64
46
SELLING Kevin
2001
SWE
+15.50
124.12
47
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
+58.82
437.31
Did not finish 2nd run
OEVERAAS Martin
2001
NOR
SCHANKE ASK Hans Kristian
2001
NOR
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
LANDSHOLM Andreas
1999
NOR
NYMAN Fabian
1997
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
TORVINEN Turo
2000
FIN
SJOBERG Marlon
1997
FIN
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
MANKINEN Miikka
1997
FIN
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
Did not finish 1st run
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
BARMAN-JENSSEN Herman
2000
NOR
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
WALKER UTHEIM Harald
2001
GBR
BULOW Anton
1997
SWE
LUND Oskar
2000
SWE
BERTILSSON Erik
1999
SWE
NIVRE Fredrik
1999
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
ASPLUND Eric
2001
SWE
AABERG Filip
2001
SWE
SKYRUD Magnus
2000
NOR
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
BODEN Victor
2000
SWE
SOLLI Robin
2001
NOR
MANSNER Jesper
2000
FIN
KERVEN Christopher
2000
SWE
RASK Noah
2000
SWE
HULTMAN Erik
2000
SWE
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
SAEWERSTROEM Simon
1998
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
WOOLSON Ian
1999
USA
PEJOK Maans
2001
SWE
HEMBRE Ivar
1998
NOR
FURUHJELM Edvard
2000
FIN
RIIBER Nikolai
2000
NOR
PEDERSEN Simon
1999
SWE
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
LANGAARD Mons
2001
NOR
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
JOKIAHO Oskari
2000
FIN
WESTLING Anton
1998
SWE
BERNTSEN Alexander
1997
NOR
BERGMAN Johan
1998
SWE
HANSEN Haakon
1999
NOR
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
TOERNQVIST David
1998
SWE
HJARTARSON Odin
1997
SWE
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
LOEF Max
1997
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
WICKBERS Linus
1994
SWE
WIKSTROM William
1995
FIN
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
LINDQVIST Axel
2000
SWE
LEHTO Elian
2000
FIN
NILSSON Didrik
1997
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
JONSSON William
2001
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
GAVETT Tim
1998
USA
PERSSON Jacob
1998
SWE
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
AHO Saku
1997
FIN
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
PERSSON Jesper
1995
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
KOEHLER Joel
1997
GER
HAASER Raphael
1997
AUT
HACKER Pirmin
1996
AUT
ENGVOLL Morten
1992
NOR
CASSMAN Anthon
1993
SWE
Disqualified 1st run