official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRYM Hannes
1996
SWE
1:13.51
15.16
2
HACKER Pirmin
1996
AUT
+0.23
17.41
3
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+0.28
17.90
4
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.37
18.78
5
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+0.48
19.86
6
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+0.53
20.35
7
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+0.70
22.02
8
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+0.73
22.31
9
CASSMAN Anthon
1993
SWE
+0.87
23.68
10
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+0.96
24.56
11
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+1.30
27.89
12
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+1.55
30.34
13
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+1.64
31.22
14
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+1.70
31.81
15
DALMALM Gustav
1999
SWE
+1.77
32.50
16
PERSSON Jesper
1995
SWE
+1.96
34.36
17
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.20
36.71
18
SALMENKIVI Otto
1996
FIN
+2.43
38.96
19
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+2.56
40.23
20
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+2.60
40.63
21
NYMAN Fabian
1997
SWE
+2.76
42.19
22
LANDSHOLM Andreas
1999
NOR
+3.38
48.27
23
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+4.79
62.08
24
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+4.97
63.84
25
HANSSON William
2001
SWE
+5.48
68.83
26
KERANEN Emil
1999
FIN
+5.64
70.40
27
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+5.89
72.85
28
SILFAELT Johan
1996
SWE
+6.02
74.12
29
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
+7.06
84.31
30
HEMBRE Ivar
1998
NOR
+7.38
87.44
31
KERVEN Christopher
2000
SWE
+7.52
88.82
32
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+7.59
89.50
33
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+7.84
91.95
34
BODEN Victor
2000
SWE
+7.93
92.83
35
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+8.09
94.40
36
LANGAARD Mons
2001
NOR
+8.13
94.79
37
RIIBER Nikolai
2000
NOR
+8.32
96.65
38
RASK Noah
2000
SWE
+8.34
96.85
39
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+8.42
97.63
40
STRAND Simen
1999
NOR
+8.50
98.41
41
HANSEN Haakon
1999
NOR
+9.19
105.17
42
OLSSON Linus
2001
SWE
+9.38
107.03
43
ASPLUND Eric
2001
SWE
+9.57
108.89
44
EDMARK Hugo
2000
SWE
+9.58
108.99
45
ALM Alexander
2001
SWE
+10.13
114.38
46
WALLIN Atle
2001
SWE
+10.39
116.93
47
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
+10.52
118.20
48
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+10.56
118.59
49
DALMALM Joel
2000
SWE
+10.63
119.28
50
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
+10.68
119.77
51
NORDIN Linus
2000
SWE
+11.51
127.90
52
NIVRE Fredrik
1999
SWE
+12.20
134.65
53
SEHM Kasper
2001
NOR
+12.35
136.12
54
SKYRUD Magnus
2000
NOR
+13.21
144.55
55
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+13.29
145.33
56
BULOW Anton
1997
SWE
+14.17
153.95
57
SCHANKE ASK Hans Kristian
2001
NOR
+14.76
159.73
58
AABERG Filip
2001
SWE
+15.33
165.31
59
EKELOEF John
1998
SWE
+16.26
174.42
60
WALKER UTHEIM Harald
2001
GBR
+16.33
175.11
61
OEHMAN Isak
1999
SWE
+16.74
179.12
62
BORGENSTAM Ludvig
2000
SWE
+16.85
180.20
63
OEVERAAS Martin
2001
NOR
+17.76
189.11
64
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+17.98
191.27
65
KOEHLER Joel
1997
GER
+23.54
245.72
66
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+25.93
269.13
Did not finish 2nd run
WALLMAN Philip
2000
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
BARMAN-JENSSEN Herman
2000
NOR
BERTILSSON Erik
1999
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
SOLLI Robin
2001
NOR
MANSNER Jesper
2000
FIN
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
SAEWERSTROEM Simon
1998
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
WOOLSON Ian
1999
USA
PEDERSEN Simon
1999
SWE
GUSTAFSSON William
1999
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
BERNTSEN Alexander
1997
NOR
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
FJAELLBERG William
1998
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
KUFAAS Simen
1997
NOR
PERSSON Jacob
1998
SWE
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
STRAND Andreas
1998
NOR
HAASER Raphael
1997
AUT
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ALFREDSSON Johannes
2000
SWE
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
LUND Oskar
2000
SWE
SELLING Kevin
2001
SWE
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
HULTMAN Erik
2000
SWE
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
JOKIAHO Oskari
2000
FIN
WESTLING Anton
1998
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
HJARTARSON Odin
1997
SWE
LOEF Max
1997
SWE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
KARLBERG Lukas
1999
SWE
LEHTO Elian
2000
FIN
JONSSON William
2001
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
GAVETT Tim
1998
USA
AHO Saku
1997
FIN
OLSSON Alfred
2000
SWE
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
TORVINEN Turo
2000
FIN
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
HANDOLIN Juho
1997
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run