official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VINATZER Alex
1999
ITA
1:48.13
9.00
2
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.61
13.12
3
RODES Istok
1996
CRO
+1.00
15.75
4
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.42
18.59
5
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+1.56
19.53
6
BISSIG Semyel
1998
SUI
+2.14
23.45
7
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+2.34
24.80
8
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+2.40
25.20
9
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.66
26.96
10
RONCI Giordano
1992
ITA
+2.77
27.70
11
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.88
28.44
12
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+3.29
31.21
13
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+3.34
31.55
14
SPIK Jakob
1994
SLO
+3.49
32.56
15
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+3.53
32.83
16
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+3.67
33.78
17
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+3.85
34.99
18
RASANEN Joonas
1989
FIN
+3.89
35.26
19
JONSSON Carl
2000
SWE
+4.22
37.49
20
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+4.64
40.33
21
ISHII Tomoya
1989
JPN
+5.35
45.12
22
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+5.37
45.25
23
TEFRE Mathias
1999
NOR
+5.61
46.87
24
BONVIN Anthony
1994
SUI
+6.16
50.59
25
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+6.24
51.13
26
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+6.62
53.69
27
FALAT Matej
1993
SVK
+6.63
53.76
28
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+6.72
54.37
29
DALMALM Gustav
1999
SWE
+7.77
61.46
30
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+7.81
61.73
31
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+7.96
62.74
32
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+8.25
64.70
32
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+8.25
64.70
34
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+10.18
77.73
35
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+10.57
80.36
36
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+12.19
91.30
37
KIISKI Dan
2002
FIN
+18.28
132.41
38
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
+22.98
164.14
39
NOLAN Alec
2002
USA
+23.63
168.53
40
JOHANSEN Sebastian
2001
NOR
+27.20
192.63
41
ABDOW Alex
2001
USA
+32.38
227.60
42
HOFFMANN Henness
2002
USA
+40.58
282.96
Did not finish 2nd run
DIGANGI Harrison
2002
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
STOKKEDAL Oliver
2002
NOR
CROCE Owen
2002
USA
HAAKONSEN Fredrik
2002
NOR
HILTUNEN Lauri
1999
FIN
LIUKKONEN Sami
2000
FIN
DALMALM Oscar
1999
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
PARTANEN Jose
1998
FIN
KERANEN Emil
1999
FIN
HAHTELA Henri
2001
FIN
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
HANDOLIN Juho
1997
FIN
NIKIC Leon
1999
CRO
LORIOT Florian
1998
FRA
GARAY Aingeru
1998
ESP
VERBEKE Tom
1997
BEL
SPARR Maurus
1998
SUI
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
MANKINEN Miikka
1997
FIN
COLTIER Alexandre
1996
FRA
GRYM Hannes
1996
SWE
GROSELJ Zan
1993
SLO
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
REYMOND Marco
1994
SUI
KATO Seigo
1998
JPN
VACCARI Hans
1996
ITA
KELLEY Robby
1990
USA
WINKELHORST Steffan
1992
NED
Did not finish 1st run
PUSKA Niklas
2002
FIN
TAKAI Yuto
2002
JPN
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
KARSTAD Benjamin
2002
NOR
MIHARA Tatsuki
2001
JPN
LAUHAMO Leevi
1999
FIN
MIKKONEN Kalle
1999
FIN
FUJIMOTO Ryosuke
2001
JPN
DAHL Kristian
2001
NOR
WIACEK Lucas
2001
POL
AATAMILA Lauri
2000
FIN
SOIKKANEN Sebastian
2001
FIN
TERASHIMA Kai
2001
JPN
MANSNER Jesper
2000
FIN
PARTANEN Teemu
1999
FIN
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
FURUHJELM Edvard
2000
FIN
JOKIAHO Oskari
2000
FIN
PALOSAARI Joel
2001
FIN
HANSEN Haakon
1999
NOR
PIETIKAINEN Teemu
2001
FIN
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
KUKKONEN Niko
2000
FIN
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
TUONONEN Henry
1997
FIN
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
HANSSON William
2001
SWE
BERGLUND Gusten
2000
SWE
LANDSHOLM Andreas
1999
NOR
KARLBERG Lukas
1999
SWE
LEHTO Elian
2000
FIN
FALGOUX Remy
1996
FRA
AHO Saku
1997
FIN
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
SJOBERG Marlon
1997
FIN
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
GUILLOT Victor
1996
FRA
SPILAR Zan
1997
SLO
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
GEDRA Zaks
1998
LAT
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
MEISEN Bastian
1996
GER
ITEN Matthias
1999
SUI
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
GORI Francesco
1997
ITA
ASK Jesper
1994
SWE
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
MAES Sam
1998
BEL
PIOLAINE Simon
1997
FRA
LIBERATORE Federico
1995
ITA
HENTTINEN Jens
1993
FIN
Did not start 1st run