official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MOSESOV Gleb
1998
RUS
1:39.02
45.95
2
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+0.35
48.53
3
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
+0.60
50.37
4
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+0.77
51.63
5
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+1.03
53.54
6
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
+1.58
57.60
7
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+1.98
60.55
8
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+1.99
60.62
9
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+2.19
62.10
10
LI Sergey
2002
RUS
+2.28
62.76
11
POPOV Nikolai
2002
RUS
+2.49
64.31
12
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
+2.91
67.40
13
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
+3.01
68.14
14
KRAVCHENKO Grigory
2002
RUS
+3.41
71.09
15
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
+3.47
71.53
16
TENISHEV Danila
2001
RUS
+3.50
71.75
17
TRUBAEV Georgij
2002
RUS
+3.63
72.71
18
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+4.27
77.43
19
BILMAK Georgii
2000
RUS
+4.34
77.95
20
BUGAEV Kirill
2003
RUS
+4.59
79.79
21
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
+4.79
81.26
22
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+5.86
89.15
23
MELCHAKOV Valeriy
2001
RUS
+5.88
89.30
24
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
+5.97
89.96
25
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
+7.59
101.91
26
SEMENOV Artemij
2003
RUS
+7.62
102.13
27
MOLTYNSKIY Mikhail
2002
RUS
+8.21
106.48
28
MELBARD Egor
2003
RUS
+8.66
109.79
29
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
+9.15
113.41
30
DANOV Sergey
1997
KAZ
+10.48
123.21
31
SENCHENKO Andrey
2003
RUS
+12.38
137.22
32
KORYAKOV Dmitrii
2003
RUS
+12.52
138.25
33
GOLOVLEV Andrey
2003
RUS
+13.26
143.71
34
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
+15.29
158.67
35
SMORODIN Vladimir
2003
RUS
+15.42
159.63
36
DROBYSHEV Aleksandr
2003
RUS
+16.36
166.56
37
STEPANOV Nikita
2003
RUS
+18.14
179.68
38
DOMNIN Danil
2003
RUS
+20.10
194.13
39
DOLZHIKOV Dmitrii
2003
RUS
+20.30
195.61
40
STARIKOV Vasiliy
2001
RUS
+22.96
215.22
Did not finish 2nd run
POTEYEV Artem
2003
RUS
GAIDAMASHCHUK Kirill
2003
RUS
RAKHMANGULOV Viner
2003
RUS
SHMIDT Konstantin
2003
RUS
LARIONOV Igor
2003
RUS
FEDOROV Gleb
2003
RUS
BAZYKIN Maksim
2003
RUS
LAPSHIN Egor
2003
RUS
LETAEV Daniil
2003
RUS
HAN Seungbeom
2003
KOR
TEREKHOV Nikita
2001
KAZ
SOBOLEV Iurii
2001
RUS
SHLEMOV Vladislav
2002
KAZ
GAINANOV Amir
2002
RUS
VASILEV Daniil
2002
RUS
IVANOV-POLIAKOV Evgenii
2001
RUS
SITCHIKHIN Maksim
2002
RUS
PONKIN Pavel
2003
RUS
NAUMOV Sergei
1999
RUS
EFIMOV Alehandr
2002
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
CHERNYSHOV Pavel
2003
RUS
KARAPETYAN Ashot
1999
ARM
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
Did not finish 1st run
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
KUZNECOV Timofej
2003
RUS
AGAFONOV Vsevolod
2003
RUS
KOLYVANOV Andrej
2003
RUS
MARKOV Vadim
2003
RUS
GUSYNA Maxim
2003
RUS
BUBENIN Viktor
2003
RUS
SOLOVEV Stepan
2000
RUS
KHE Artem
2003
RUS
PETRUNICHEV Egor
2003
RUS
SIDORENKO Eduard
2003
RUS
KARPOV Aleksandr
2003
RUS
LEBEDA Viacheslav
2003
RUS
KOZAK Valeriy
2003
RUS
SUETIN Aleksei
2003
RUS
ALIEV Emil
2003
RUS
MURAVYEV Ivan
1989
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
AGAPOV Nikita
1999
RUS
ISHMAEV Kirill
1998
RUS
KARYSHEV Lev
2002
RUS
BURMISTROV Evgeny
2000
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
KHROMOV Alexey
2001
RUS
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
CHERNOV Nazar
2001
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run