official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PADELLO Paolo
1997
ITA
1:22.30
34.14
2
POTH Robert
1997
GBR
+0.65
39.83
3
ORTEGA Albert
1998
ESP
+0.76
40.79
4
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.29
54.17
5
GIORDANO Marco
1999
ITA
+2.40
55.14
6
COLOMBI Francesco
2000
ITA
+2.68
57.59
7
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+3.09
61.17
8
MONDINELLI Ferruccio
1996
ITA
+4.07
69.75
9
GAY Emanuele
1997
ITA
+4.18
70.71
10
CAREDDU Emanuele
1999
ITA
+5.61
83.22
11
GITTO Elia
2000
ITA
+5.82
85.06
12
CASSOLINI Pietro
1999
ITA
+6.19
88.29
13
AUDINO Tommaso
1999
ITA
+6.75
93.19
14
VERTEMATI Davide
1998
ITA
+7.01
95.47
15
CASETTA Andrea
2000
ITA
+7.11
96.34
16
BACCON Christian
1998
ITA
+7.31
98.09
17
SOLERA Federico
2000
ITA
+8.45
108.06
18
LANFRANCONI Davide
2000
ITA
+8.59
109.29
19
CASSANO Joe
1998
ITA
+9.19
114.54
20
VOLPONI Federico
1999
ITA
+9.38
116.20
21
POZZO Alessandro
2000
ITA
+9.40
116.38
22
RONCHAIL Emanuele
1996
ITA
+9.59
118.04
23
NICOTERA Matteo
2000
ITA
+11.79
137.28
24
PESCE Filippo
1998
ITA
+12.21
140.96
25
DE SANTIS Simone
2000
ITA
+12.44
142.97
26
VIBERTI Luca
2000
ITA
+12.51
143.58
27
DEASTI Matteo
2000
ITA
+13.36
151.02
28
RULFI Marco
2000
ITA
+13.82
155.04
29
CORAGLIA Gianluca
1999
ITA
+14.36
159.77
30
MANFREDI Nicolo
2000
ITA
+14.40
160.12
31
DI PRIMA Alberto
1998
ITA
+14.46
160.64
32
VALLE Lorenzo
2000
ITA
+14.51
161.08
33
QUARANTA Niccolo
1998
ITA
+15.00
165.37
34
BRUGNARO Luca
1998
ITA
+15.99
174.03
35
MAGLIANO Davide
2000
ITA
+16.56
179.01
36
BELLET Lorenzo
2000
ITA
+16.82
181.29
37
CATALANO Tommaso
2000
ITA
+16.93
182.25
38
PAVANATI Pietro
1999
ITA
+17.87
190.48
39
BAUDUCCO Simone
2000
ITA
+18.46
195.64
40
GIAMPUZZI Edoardo
1999
ITA
+19.38
203.69
41
ARUTA Filippo
1997
ITA
+19.55
205.17
42
BIANCO Federico
2000
ITA
+19.92
208.41
43
SERAFIN Alessandro
1999
ITA
+20.31
211.82
44
CASTAGNA Edoardo
2000
ITA
+20.44
212.96
45
MANCIN Luca
1999
ITA
+21.53
222.49
46
PAMPURO Vittorio
1999
ITA
+23.59
240.52
47
ORSUCCI Matteo
2000
ITA
+26.52
266.15
48
GAMBA Francesco
2000
ITA
+28.65
284.78
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SARGIOTTO Pietro
1999
ITA
LIGHTWOOD Martino
2000
ITA
VALLE Enrico
2000
ITA
VENERUSSI Matteo
2000
ITA
FASSIO Mattia Eric
1998
ITA
BERGA Thomas
1997
ITA
GRUBB Dylan
1997
AUS
THOMPSON Jordan
1999
AUS
PRATIS Umberto
1998
ITA
ROVERA Jacopo Maria
1998
ITA
VOLPIANO Riccardo
1998
ITA
BARONE Marco
1999
ITA
PRELLI Luca
1998
ITA
OBERTO Matteo
1999
ITA
REMOLIF Simone
1999
ITA
COLOMBINO Andrea
2000
ITA
BIANCHI Mauro
1999
ITA
BORGOGNO Mattia
2000
ITA
CIREDDU Stefano
1999
ITA
GRIMALDI Alberto
1999
ITA
VINTER Zak
1998
GBR
DUGLIO Filippo
1997
ITA
GIORDANO Lorenzo
1998
ITA
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run