official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WASMEIER Lukas
1994
GER
1:36.84
13.38
2
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+0.36
16.06
3
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.01
20.89
4
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+1.10
21.56
5
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+1.35
23.42
6
NORYS Frederik
1996
GER
+1.75
26.39
7
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+1.79
26.69
8
SAUTER Paul
1994
GER
+2.09
28.92
9
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.10
28.99
10
MAJOR Billy
1996
GBR
+2.37
31.00
11
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+2.46
31.67
12
ESTEVE Axel
1994
AND
+2.82
34.35
13
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+2.88
34.79
14
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+3.37
38.44
15
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
+3.49
39.33
16
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+3.52
39.55
17
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+3.56
39.85
17
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+3.56
39.85
19
GARAY Aingeru
1998
ESP
+3.68
40.74
20
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.73
41.11
21
STEINKE Chris
1993
CAN
+3.75
41.26
22
MJELDE Joachim
1999
NOR
+5.41
53.60
23
CRONEBORG Claes
1998
SWE
+5.54
54.57
24
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+5.55
54.64
25
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+5.97
57.77
26
SLATTERY Logan
1997
USA
+7.24
67.21
27
FACCHINI Elia
2000
ITA
+8.44
76.13
28
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+8.63
77.54
29
KROGH Constantin
1998
NOR
+8.90
79.55
30
GIRAUD Victor
2000
FRA
+9.15
81.41
31
HALBJOERHUS Jeger Groethe
2001
NOR
+9.18
81.63
32
NILSEN Sivert Green
1998
NOR
+9.63
84.98
33
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+9.96
87.43
34
NERSNAES Peder
2000
NOR
+10.61
92.26
35
HORELLOU Maxence
2001
FRA
+11.32
97.54
36
PILVIK Haakon Aadu
2000
NOR
+11.53
99.10
37
STRAND Simen
1999
NOR
+11.60
99.63
38
BJORDAL Kristian August
1999
NOR
+11.68
100.22
39
BERG Nikolai
1999
NOR
+11.70
100.37
40
NORDBY Eskil Thormodsen
2001
NOR
+13.43
113.23
41
STENERSEN Sivert
2000
NOR
+13.61
114.57
42
LOEDEMEL Odin
1999
NOR
+14.66
122.38
43
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+14.77
123.19
44
HERLAND Oskar Braathen
2001
NOR
+14.80
123.42
45
FITZGERALD Rory
2000
GBR
+15.91
131.67
46
DRAGESET Jonas Henden
2000
NOR
+18.65
152.04
47
LANGAARD Mons
2001
NOR
+19.47
158.14
48
BERGMANN Felix
2001
NOR
+20.02
162.23
49
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
+20.22
163.71
50
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
+20.35
164.68
51
LAZDANS Kristaps
2000
LAT
+21.52
173.38
52
GILLARD Thomas
2001
NZL
+22.47
180.44
53
NORNES Thomas
2000
NOR
+23.67
189.37
54
KIRKEBOEEN Mikkel
2001
NOR
+24.18
193.16
55
FORESTI Alberto
2001
ITA
+39.56
307.51
Did not finish 2nd run
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
NILSEN Andre
1998
NOR
JOHNSEN Vegard
2000
NOR
FOSSEIDBRAATEN Johan
2000
NOR
OESTBY Vermund
2000
NOR
SAARHEIM Edvin Fonn
1996
NOR
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
LARSEN Mads
1999
NOR
GUDMUNDSSON Bjorn Asgeir
1998
ISL
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
RIIBER Nikolai
2000
NOR
VILADOMS Diego
1999
ESP
TROYER Stockton
1997
USA
HEMBRE Ivar
1998
NOR
MOELLER Fredrik
2000
NOR
NORUM Elias
1998
NOR
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
COOKSON Bryan
1994
CAN
LUIK Tonis
1995
EST
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
SALVADORES Xavier
1996
AND
STRAND Andreas
1998
NOR
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
TAYLOR Laurie
1996
GBR
TEFRE Mathias
1999
NOR
SALARICH Joaquim
1994
ESP
DICK Lukas
1996
GER
MEISEN Bastian
1996
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
OERNES Mathias Solheim
2001
NOR
SOLLI Robin
2001
NOR
LARDON Thomas
2001
FRA
SEHM Kasper
2001
NOR
RAVAZZI Matteo
2001
ITA
ZIMMER Oscar
2001
NOR
HARTWIG Magnus Hesjedal
2001
NOR
BAUGEROED Ola Einbu
1995
NOR
STRAUME Markus
2000
NOR
CERNEVSKIS Kristers
1999
LAT
DYRSTAD Sigurd
1999
NOR
LANFRANCO Niccolo
2000
ITA
TANGEN-PEDERSEN Magnus
1999
NOR
TOENNESSEN Rasmus
2000
NOR
LOCATELLI Brando Maria
2000
ITA
MATHIESEN Jens-Christian
1999
NOR
HANSEN Odin Mehl
1999
NOR
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
FINNE Torkild
1999
NOR
CODINI Federico
1999
ITA
OESTHEIM Egil Markus
1999
NOR
THALBERG Kristian
2000
NOR
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
EVJEN Haakon
1997
NOR
STROEM Olle
2000
SWE
FROGNER Sander
1999
NOR
SELTE Christopher
1999
NOR
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
GUDBRANDSEN Andreas
1997
NOR
BRONZING Lorenzo
1997
ITA
FOSHEIM Sigurd
1999
NOR
SUAREZ PEREZ Pol
1999
AND
LOPEZ DOVINA Lucas
1999
AND
JOERGENSEN Leopold
2000
NOR
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
LODDEN Andreas
1996
NOR
ESPE Martin
1999
NOR
OEVERAAS Erlend
1996
NOR
ANTONSEN Fredrik Lolland
1999
NOR
BAKKE Jakob
1999
NOR
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
MAALOEY Espen
1995
NOR
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
ORTEGA Albert
1998
ESP
POTH Robert
1997
GBR
ALAYRACH Josh
1995
AND
TREMMEL Anton
1994
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run