official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VERBEKE Tom
1997
BEL
1:35.17
25.82
2
LAINE Tormis
2000
EST
+1.66
38.55
3
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+1.76
39.32
4
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+3.01
48.91
5
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+3.14
49.91
6
GENASCI Kevin
1999
SUI
+3.21
50.44
7
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+3.33
51.36
8
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
+3.74
54.51
9
NAGY Bence
1998
HUN
+4.06
56.96
10
STRAND Simen
1999
NOR
+4.24
58.34
11
GUEM Franz
2001
AUT
+4.45
59.95
12
ANGELI Mattia
2000
ITA
+4.47
60.11
13
FEISS Kilian
2002
SUI
+4.49
60.26
14
OSCH Matthieu
1999
LUX
+4.57
60.87
15
EBERL Florian
1999
AUT
+5.40
67.24
16
OPPENEDER Alexander
2002
AUT
+5.51
68.08
17
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
+5.78
70.16
18
SINGER Lukas
2001
AUT
+5.83
70.54
19
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+6.59
76.37
19
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+6.59
76.37
21
KRELJ Rozle
2002
SLO
+7.91
86.49
22
HERZ Fabio
2002
AUT
+9.03
95.08
23
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
+9.25
96.77
24
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+10.17
103.83
25
SUDO Ryo
2003
JPN
+10.30
104.83
26
DANCIU Raul
2000
ROU
+10.55
106.74
27
LINSE Aleix
2001
NED
+10.65
107.51
28
MESSENGER Harrison
2003
NZL
+10.75
108.28
29
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+11.44
113.57
30
BESZTERCZEY Kristof
2003
HUN
+12.05
118.25
31
MARC Antoine
2002
SUI
+13.24
127.38
32
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
+14.30
135.51
32
KIRBATOV Illia
2001
UKR
+14.30
135.51
34
TRAUSTASON Tandri Snaer
2000
ISL
+14.54
137.35
35
FOSSLAND Warner
2001
USA
+15.32
143.33
36
KOZANASHVILI Nodar
2002
GEO
+17.10
156.99
37
BELEHAR Luka
2003
SLO
+17.28
158.37
38
STRELE Patrick
1999
AUT
+19.71
177.01
39
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+19.79
177.62
40
GATTI Matteo
2001
SMR
+20.49
182.99
41
LAPIENIS Vakaris Jokubas
2003
LTU
+22.23
196.33
Did not finish 2nd run
ASCHABER Michael
2003
AUT
MITTERMAYR Constantin
2003
AUT
ZURL Alexander
2002
AUT
HAID Fabian
2001
AUT
MAROTY Matyas
2000
HUN
VRANICAR Oto
2001
SLO
URY Balint
2003
HUN
PFEIFER Manuel
1998
ITA
BIRAN Itamar
1998
ISR
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
POTH Robert
1997
GBR
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
MAJOR Billy
1996
GBR
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
Did not finish 1st run
MERKYS Kristijonas
2003
LTU
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
ZHORZHOLIANI Sandro
2001
GEO
LOTRIC Bine
2002
SLO
TUDORAN Stefan Claudiu
1994
ROU
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
STRAUB Jakub
1997
CZE
TRAPL Sebastian
2000
AUT
GRATZER Daniel
2001
AUT
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
GSTREIN Luca
2000
AUT
KERANEN Emil
1999
FIN
HACKER Felix
1999
AUT
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
OPETNIK Moritz
1998
AUT
GEDRA Zaks
1998
LAT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run