official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
RIESER Stefan
1999
AUT
1:06.47
25.89
2
DORNAUER Armin
2000
AUT
+0.51
35.02
3
CHABLOZ Yannick
1999
SUI
+0.54
35.56
4
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+0.70
38.42
5
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+0.83
40.75
6
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+0.88
41.64
7
STROEM Olle
2000
SWE
+1.08
45.23
8
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+1.30
49.16
9
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+1.39
50.77
10
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
+1.46
52.03
11
WALLACE Liam
1999
CAN
+1.51
52.92
12
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+1.53
53.28
13
NELSON Isaiah
2001
USA
+1.55
53.64
14
LUETOLF Joel
2000
SUI
+1.61
54.71
15
MACALUSO Matthew
1999
USA
+1.74
57.04
16
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+1.86
59.19
17
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+1.95
60.80
18
NEUBER Tobias
2000
GER
+2.05
62.59
19
SMITH Jack
2001
USA
+2.19
65.10
19
LESSARD Raphael
2001
CAN
+2.19
65.10
21
ERGIN Georgi
2001
BUL
+2.21
65.46
21
TORVINEN Turo
2000
FIN
+2.21
65.46
23
FROST Roman
1999
GER
+2.35
67.96
24
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+2.44
69.57
25
KOULA Jan
2000
CZE
+2.63
72.97
26
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+2.72
74.59
27
AZNOH Rok
2002
SLO
+2.73
74.76
28
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+2.74
74.94
29
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+2.93
78.35
30
KLIMA Adam
2001
CZE
+3.06
80.67
31
KUBES David
2002
CZE
+3.09
81.21
32
DILLING Jacob
1999
USA
+3.17
82.64
33
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+3.29
84.79
34
BOZIC Borut
2000
SLO
+3.32
85.33
35
TUAIRE Louis
1999
FRA
+3.36
86.04
36
KERANEN Emil
1999
FIN
+3.63
90.88
37
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
+3.65
91.24
38
ALARCON Bautista
2002
ARG
+3.68
91.77
39
KRIZAJ Martin
2002
SLO
+3.79
93.74
40
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+3.83
94.46
41
HEAYDON Henry
2001
AUS
+3.84
94.64
42
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+4.02
97.86
43
LI Sergey
2002
RUS
+4.37
104.13
44
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+4.51
106.63
45
FILIAK Taras
2002
UKR
+7.55
161.06
46
BAKAS Asterios
2003
GRE
+9.45
195.07
47
ASVESTAS Dimitrios
2003
GRE
+15.06
295.51
Did not finish 1st run
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
MARIICHYN Maksym
2003
UKR
LEAMAN Aaron
2001
THA
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
HANSSON William
2001
SWE
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
STOILOV Konstantin
2002
BUL
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
SANITRAR Jan
2001
SVK
KOLEGA Samuel
1999
CRO
NIKIC Leon
1999
CRO
LASOK Adam
2001
SVK
ZIMMER Oscar
2001
NOR
KARLBERG Lukas
1999
SWE
NOVAK Oskar
2000
CZE
BRENCE Christoph
1999
GER
TALACCI Simon
2001
ITA
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
MARLER Aidan
2000
CAN
ZULAUF Gael
2000
SUI
ITEN Matthias
1999
SUI
BUER Jonas
2001
NOR
FRESQUET Adrien
1999
FRA
RIZZI Martino
2000
ITA
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
RIEDERER Raphael
2001
AUT
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
VINTER Owen
2001
GBR
FAVRE Guerlain
2000
FRA
MONNEY Alexis
2000
SUI
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
GILE Bridger
1999
USA
HACKER Felix
1999
AUT
Disqualified 1st run