official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
1:39.05
9.14
2
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.15
10.23
3
EFIMOV Simon
1996
RUS
+0.38
11.90
4
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+1.61
20.84
5
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.67
21.28
6
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+1.78
22.08
7
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+1.90
22.95
8
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+3.49
34.51
9
STUKOV Maksim
1994
RUS
+3.98
38.07
10
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+4.32
40.54
11
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+4.63
42.80
12
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+4.64
42.87
13
USHAKOV Andrey
1995
RUS
+5.40
48.39
14
STRAKA Jan
1997
CZE
+5.48
48.97
15
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+5.71
50.65
16
BARBIN Stanislav
1995
RUS
+6.16
53.92
17
MAYOROV Alexey
1996
RUS
+6.82
58.71
18
SHIRSHKOV Egor
1995
RUS
+6.98
59.88
19
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+7.29
62.13
20
TERENTYEV Dmitrii
1999
RUS
+7.40
62.93
21
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+7.48
63.51
22
SLEPOKUROV Oleg
1998
RUS
+8.02
67.44
23
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
+8.77
72.89
24
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
+9.25
76.38
25
LISITSA Evgeniy
1987
RUS
+9.36
77.18
26
BOLSHAKOV Andrey
1998
RUS
+9.44
77.76
27
SHERBAKOV Mikhail
1997
RUS
+9.67
79.43
28
CHISTYAKOV Stanislav
1995
RUS
+9.79
80.30
29
GALUZIN Roman
1995
RUS
+10.03
82.05
30
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
+12.27
98.33
31
SHCHEKOTOV Danil
1998
RUS
+12.33
98.77
32
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
+12.78
102.04
33
SAZONOV Ivan
2000
RUS
+13.16
104.80
34
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
+13.28
105.67
35
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
+13.32
105.96
36
SHEVCHUK Dmitrii
1999
RUS
+13.70
108.73
37
BILMAK Georgii
2000
RUS
+14.66
115.70
38
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+17.81
138.60
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
MAKAROV Denis
1999
RUS
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
MAKAROV Aleksandr
1999
RUS
KOLTSOV Vasiliy
1999
RUS
ANISIMKOV Leonid
1999
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
NOVIKOV Ivan
1997
RUS
KRUK Anton
1996
RUS
DANILCHENKO Artem
2000
RUS
BOISOV Alexandr
1995
RUS
KHAVRONOV Mikhail
1997
RUS
SHESTAKOV Kirill
1997
RUS
LUPAREV Daniil
1997
RUS
ISAEV Nikita
1999
RUS
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
GURYANOV Nikita
1999
RUS
OVCHINNIKOV Nikolay
1997
RUS
PAK Artem
1995
RUS
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
KONKOV Aleksey
1998
RUS
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run