official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
1:35.08
6.07
2
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+0.33
8.60
3
YUASA Naoki
1983
JPN
+0.88
12.83
4
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+0.89
12.90
5
FALAT Matej
1993
SVK
+1.35
16.43
6
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.40
16.82
7
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.74
27.11
8
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+2.92
28.49
9
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+3.03
29.33
10
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+3.12
30.02
11
HONG Dongkwan
1995
KOR
+3.17
30.41
12
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+3.34
31.71
13
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+3.36
31.87
14
VOROBEV Denis
1997
RUS
+3.75
34.86
15
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+4.05
37.16
16
KIM Dong Woo
1995
KOR
+4.11
37.63
17
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+4.29
39.01
18
AIHARA Shiro
2001
JPN
+4.30
39.08
19
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+4.34
39.39
20
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+4.53
40.85
21
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+4.65
41.77
22
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
+4.95
44.07
23
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+5.00
44.46
24
SHIN Masanori
1993
JPN
+5.35
47.15
25
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
+5.40
47.53
26
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+5.48
48.14
27
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+5.98
51.98
28
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+6.02
52.29
29
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+6.31
54.52
30
TENISHEV Danila
2001
RUS
+7.23
61.58
31
SAZONOV Egor
2000
RUS
+8.07
68.03
32
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+9.15
76.32
33
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
+10.78
88.84
34
KLEBLEEV Timur
2002
RUS
+19.05
152.33
35
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
+19.85
158.47
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PRAVILOV Ilya
2002
RUS
ZABALUEV Aleksandr
2002
RUS
HAIDUKOV Artem
2002
RUS
KAZAKOV Pavel
2001
RUS
ASTAPOV Dmitrii
1999
RUS
SITCHIKHIN Maksim
2002
RUS
BURMISTROV Evgeny
2000
RUS
KHROMOV Alexey
2001
RUS
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
BILMAK Georgii
2000
RUS
POPOV Nikolai
2002
RUS
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
MAKAROV Denis
1999
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
KONKOV Aleksey
1998
RUS
GURYANOV Nikita
1999
RUS
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
BARKOV Daniil
2000
RUS
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
STRAND Simen
1999
NOR
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
KRYZL Krystof
1986
CZE
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
KATO Seigo
1998
JPN
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
KOYAMA Yohei
1998
JPN
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run