official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
1:37.81
23.00
2
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.10
31.21
3
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+1.28
32.55
4
SCHMID Alexander
1994
GER
+1.35
33.08
5
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.79
36.36
6
AMIEZ Steven
1998
FRA
+1.81
36.51
7
RASSAT Paco
1998
FRA
+1.92
37.33
8
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+2.01
38.00
9
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+2.03
38.15
10
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+2.10
38.67
11
LUETOLF Joel
2000
SUI
+2.15
39.05
12
JONSSON William
2001
SWE
+2.40
40.91
13
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+2.42
41.06
14
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+2.78
43.75
15
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+3.10
46.14
16
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+3.18
46.73
17
ITEN Matthias
1999
SUI
+3.27
47.41
18
VERBEKE Tom
1997
BEL
+3.34
47.93
19
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+3.50
49.12
20
SILFAELT Johan
1996
SWE
+3.54
49.42
21
TOERNQVIST David
1998
SWE
+3.73
50.84
22
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+3.85
51.73
23
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+3.96
52.56
24
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+4.64
57.63
25
MICHALIK Michal
2000
POL
+5.72
65.69
26
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+6.07
68.30
27
HYSKA Martin
1994
SVK
+6.08
68.38
28
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+6.21
69.35
29
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+6.39
70.69
30
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+6.41
70.84
31
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+6.93
74.72
32
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+7.19
76.66
33
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
+7.36
77.93
34
LARSSON Albin
2004
SWE
+8.07
83.23
35
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+8.36
85.39
36
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+8.73
88.16
37
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+8.84
88.98
38
GALLINA Simone
2000
ITA
+8.85
89.05
39
DETS Taras
2001
CAN
+8.88
89.28
40
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
+9.35
92.78
41
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+9.73
95.62
42
WIDMARK Per
2002
SWE
+10.06
98.08
43
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+10.20
99.13
44
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+10.38
100.47
45
UHLIR Max
2004
SWE
+10.46
101.07
46
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
+10.59
102.04
47
ARVEFORS Isak
2002
SWE
+10.82
103.75
48
WIIK Maximillian
2002
NOR
+11.06
105.55
49
ALM Alexander
2001
SWE
+11.33
107.56
50
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+11.88
111.67
51
LIND Lucas
2004
SWE
+12.53
116.52
52
FOSSER Vincent
2001
SWE
+12.54
116.59
53
COCHETTI Daniele
2004
ITA
+12.91
119.35
54
ERICSSON Konrad Bang
2005
NOR
+13.73
125.47
55
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+14.29
129.65
56
BOUAS Ioannis
2005
BEL
+19.16
166.00
57
INDREVIK Johannes
2005
NOR
+37.58
303.48
Did not finish 2nd run
DIAZ HERRERA Rafael
2004
ESP
HAMMER Aksel
2004
NOR
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
VELLENE Herman
2003
NOR
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
BERKIN Derin
2002
TUR
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
EDMARK Hugo
2000
SWE
GRODECKI Jan
2000
POL
WALLGREN Kalle
1999
SWE
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
KLIMA Adam
2001
CZE
SARAVUO Erik
2003
FIN
AAGESEN Tinius
2001
NOR
GILLBERG Oskar
2002
SWE
HABDAS Piotr
1998
POL
SIRVIO Salomo
2001
FIN
KERANEN Emil
1999
FIN
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AAMLID Tor Magnus
2005
NOR
KIM Beomjun
2005
KOR
CASTAGNINO GONZALEZ - GORBENA Aitor
2005
ESP
CUTTING Isaac
2004
IRL
GIANNAKIS Nikolaos
2005
GRE
HUR Dohyun
2005
KOR
EBENFELDT Jesper
2004
SWE
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
LOENNBERG Petter
2002
SWE
HUSS Bjoern
2004
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
LINDFORS William
1999
LUX
NYMAN Axel
2003
SWE
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
NAAVALL Gustav
2002
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
JACKSON Alec
2005
NZL
ROBERTS Keir
2002
NZL
SVENSSON Isac
2003
SWE
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
HJORTH Gustav
2002
SWE
SVELANDER Simon
2004
SWE
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
BOWES Finn
2001
AUS
WALLIN Grim
2003
SWE
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
KLIMA Oskar
2004
CZE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
VALEK Jakub
2002
SVK
CANDERT Joel
2004
SWE
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
LINDHE Wille
2002
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
JONGE DE Ties
2002
NED
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
WAMMELI Ulf
2003
NOR
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
WAHLUND Melvin
2002
SWE
JEURISSEN Jurre
2003
NED
MANSNER Jesper
2000
FIN
SEVERI Arturo
2003
ITA
KOULA Jan
2000
CZE
STAURSET Iver
2002
NOR
HJARTARSON Odin
1997
SWE
PALOSAARI Joel
2001
FIN
WALLIN Atle
2001
SWE
COLLINI Filippo
2000
ITA
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
BALAZ Filip
2001
SVK
LOEF Max
1997
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
PYJAS Pawel
1999
POL
PALMER Adam
2003
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
MULLER Marek
1998
CZE
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
OLSSON Alfred
2000
SWE
ESTEVE Axel
1994
AND
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
ROSSUM VAN Max
1998
NED
FAVROT Thibaut
1994
FRA
MAECHLER Reto
2001
SUI
STRAND Andreas
1998
NOR
KUNZ Delio
1999
SUI
JUNG Minsik
1997
KOR
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
BERNDT Ondrej
1988
CZE
KIPPEL Dionys
1998
SUI