official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MANKINEN Miikka
1997
FIN
1:33.81
40.69
2
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+0.54
44.89
3
KERANEN Emil
1999
FIN
+0.96
48.16
4
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.00
48.47
5
NETINDER Melker
2000
SWE
+1.20
50.03
5
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+1.20
50.03
7
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+1.27
50.57
8
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+1.68
53.76
9
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+2.58
60.77
10
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+2.62
61.08
11
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+2.64
61.23
12
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+2.79
62.40
13
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+2.84
62.79
14
OEHMAN Isak
1999
SWE
+2.95
63.65
14
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+2.95
63.65
16
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
+3.03
64.27
17
KERVEN Christopher
2000
SWE
+3.62
68.86
18
LARSSON Mikael
2000
SWE
+3.64
69.02
19
ALM Alexander
2001
SWE
+3.74
69.79
20
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.75
69.87
20
AAHS Albin
2002
SWE
+3.75
69.87
22
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+4.07
72.36
23
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+4.08
72.44
24
LINDHE Wille
2002
SWE
+4.23
73.61
25
SARAVUO Erik
2003
FIN
+4.30
74.15
26
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+4.51
75.79
27
MARKLUND Emil
1999
SWE
+4.54
76.02
28
FOSSER Vincent
2001
SWE
+4.85
78.43
29
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+5.04
79.91
30
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
+5.39
82.63
31
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+5.41
82.79
32
FURUHJELM Edvard
2000
FIN
+5.48
83.33
33
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+5.93
86.84
34
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
+6.04
87.69
35
SOMMAR Hjalmar
2000
SWE
+6.24
89.25
36
SELLING Kevin
2001
SWE
+6.57
91.82
37
ASPLUND Eric
2001
SWE
+6.59
91.97
38
LAAKSO Teemu
2003
FIN
+6.82
93.76
39
GUSTAFSSON Rasmus
2002
FIN
+6.93
94.62
40
BERLIN Linus
2001
SWE
+7.85
101.78
41
NYBERG Emil
2003
SWE
+8.27
105.04
42
NORDIN Linus
2000
SWE
+8.30
105.28
43
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
+8.82
109.32
44
SETTERSTROEM Martin
2001
SWE
+9.54
114.93
45
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+9.58
115.24
46
HJORTH Gustav
2002
SWE
+10.01
118.58
47
AATAMILA Lauri
2000
FIN
+10.56
122.86
48
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
+10.80
124.73
49
VIGAS Samuel
2003
SVK
+12.32
136.56
50
BAESEN Hugo
2000
SWE
+13.09
142.55
51
LAPIENIS Vakaris Jokubas
2003
LTU
+16.44
168.62
52
NILSSON Adam K
2002
SWE
+21.84
210.64
53
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
+23.39
222.70
Did not finish 2nd run
LANKINEN Olli
2003
FIN
OEMAN Jonathan
2003
SWE
ANDERSSON Felix
2003
SWE
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
MUSIKKA Mikael
2003
FIN
WRENKLER Adam
2002
SWE
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
WALLMAN Philip
2000
SWE
HAAKONSEN Fredrik
2002
NOR
JORAELV Filip
2001
SWE
SEGELMAN David
2001
SWE
AATAMILA Leo
1999
FIN
LANDER Linus
2002
SWE
MANSNER Jesper
2000
FIN
FJAELLBERG William
1998
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
BERGLUND Gusten
2000
SWE
GOLA Fabian
1998
CZE
Did not finish 1st run
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
ENGSTROEM Anton
2003
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
VAENJE Edward
2003
SWE
PAAKKONEN Kasper
2003
FIN
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
PETTERSON Simon
2003
SWE
NYMAN Axel
2003
SWE
VITBLOM Lowe
2003
SWE
KLEIN Niko
2002
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
DUBROVICS Jerry
2003
FIN
KANOVITS Alexander
2003
SVK
KARSTAD Benjamin
2002
NOR
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
NORDQVIST Douglas
2001
SWE
LOETHMAN Egil
2001
SWE
NORDELL Andreas
1999
SWE
SANDELGAARD Leo
2001
SWE
PUSKA Niklas
2002
FIN
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
NAAVALL Gustav
2002
SWE
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
BERGMANIS Aksels
2003
LAT
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
JOHANSEN Sebastian
2001
NOR
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
HOLMLUND Carl-Johan
2002
SWE
LAUHAMO Oliver
2001
FIN
MALMBERG Pontus
2001
SWE
HULTMAN Erik
2000
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
KIISKI Dan
2002
FIN
PRAGNERT Adam
2002
SWE
LOEF Max
1997
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
HANSEN Haakon Smith
1999
NOR
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
RASK Noah
2000
SWE
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
STOKKEDAL Oliver
2002
NOR
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
KUKKONEN Niko
2000
FIN
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
Disqualified 1st run