official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LAPANJA Lila
1994
USA
1:30.40
23.00
2
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+0.51
27.12
3
ASTNER Nina
2000
AUT
+0.89
30.19
4
PRANTL Sarah
2002
AUT
+0.96
30.75
5
PALLA Victoria
2001
GBR
+1.03
31.32
6
STOCK Kathrin
2002
AUT
+1.21
32.77
7
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
+1.41
34.39
8
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
+1.49
35.03
9
FLATSCHER Julia
2000
AUT
+1.51
35.19
10
LEEB Patricia
2003
AUT
+1.75
37.13
11
ROUFA Kendahl
2002
USA
+1.87
38.10
12
RIEDERER Elena
2005
AUT
+1.89
38.26
13
BENTZ Paulina
2005
AUT
+1.94
38.67
14
BLOK Noa
2000
NED
+2.02
39.31
15
OFFENBERGER Lena
2004
AUT
+2.10
39.96
16
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
+2.47
42.95
17
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+2.68
44.64
18
HUBER Sarah
2006
AUT
+2.75
45.21
18
FLOREK Patrycja
2003
POL
+2.75
45.21
20
REITER Larissa
2006
AUT
+3.25
49.24
21
NEURAUTER Ann-Kathrin
2003
AUT
+3.48
51.10
22
BOGNER Marie
2004
GER
+3.68
52.72
23
ACKER Filippa
2004
AUT
+3.75
53.28
24
SCHRANZHOFER Emily
2002
ITA
+6.12
72.42
25
DRAGASCHNIG Sarah
2004
AUT
+7.05
79.93
26
YILDIRIM Ceren Reyhan
2004
TUR
+7.95
87.20
27
PRANGER Laura
2006
AUT
+8.55
92.04
28
SEIS Lara Marie
2006
AUT
+8.73
93.50
29
DVORNIK Pika
1992
SLO
+10.33
106.42
30
SCHMOELZ Yvonne
2006
AUT
+12.58
124.59
31
FLEISCHHACKER Marie-Christin
2005
AUT
+16.07
152.77
Did not finish 2nd run
KOECK Melissa
1997
AUT
DORRE Lorena
2006
NED
SCHWAB Lara
2006
AUT
OSTERMANN Lena
2006
AUT
KUCERA Elisabeth
2006
AUT
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
EDER Elisa
2005
AUT
POELL Simona
2006
AUT
HOLZER Thea
2003
ITA
ROSCA Beatrice
2003
ITA
JAKUBCOVA Zuzana
2000
SVK
FROMMER Lena
2005
AUT
SALZGEBER Angelina
2004
AUT
RABOU Noa
2004
NED
TREICHL Lena
2000
AUT
RIEGLER Elisa
2004
AUT
FRITZ Jana
2005
GER
VIVIANI Serena
1999
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LUTTEKES Marit
2006
NED
HAIDLER Lea
2006
AUT
JANOSCH Jasmin
1999
GER
EBNER Nora
1996
AUT
ZIRBISEGGER Lea
2003
AUT
LANZINGER Klara
2005
AUT
HAUZENBERGER Pia
2005
AUT
HOFMACHER Elisa
2005
AUT
TASCHLER Johanna
2003
ITA
LOCHNER Katharina
2000
GER
HILLBRAND Lana
2006
AUT
ZEGG Leonie
2004
AUT
HUNDEGGER Nadine
2005
AUT
BRUCE Abi
2000
GBR
SMYTH Mikayla
2005
NZL
AUER Karolina
2001
AUT
LEITNER Christina
2005
GER
SINIGOI Caterina
2003
ITA
FISCHER Pauline
2003
GER
LIPP Elina
2002
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run