official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BAUDIN Loic
1997
FRA
1:34.98
24.81
2
LORIOT Florian
1998
FRA
+0.09
25.49
3
LONGUEPEE Enzo
1997
FRA
+0.10
25.57
4
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+0.28
26.93
5
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
+0.38
27.69
6
AMIEZ Steven
1998
FRA
+0.76
30.57
7
KLUFTS Evan
1997
FRA
+0.77
30.65
8
LETITRE Theo
1997
FRA
+0.90
31.63
9
MASSON Adrien
1997
FRA
+1.33
34.89
10
FOUQUES Thibault
1998
FRA
+1.53
36.41
11
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+1.72
37.85
12
SCHIELE Louis
1999
FRA
+2.12
40.88
13
SALVADORES Xavier
1996
AND
+2.39
42.93
14
ROGERS Nelson
1999
FRA
+2.44
43.31
15
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
+2.78
45.88
16
TUAIRE Louis
1999
FRA
+3.24
49.37
17
BAMERT Robin
1998
FRA
+3.26
49.52
18
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+3.37
50.36
19
REYNAUD Bastien
1998
FRA
+3.93
54.60
20
SABATIER Fabien
1999
FRA
+4.23
56.88
21
PAGET Ambroise
1999
FRA
+4.31
57.48
22
MIRANNE Theo
2000
FRA
+4.52
59.07
23
PEREZ FABREGA Albert
1998
AND
+4.63
59.91
24
SASPLUGAS Jan
1997
AND
+4.74
60.74
25
LOPEZ Theo
2000
FRA
+5.04
63.02
26
BIRAN Itamar
1998
ISR
+5.77
68.55
27
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+5.84
69.08
28
JAY Alexis
2000
FRA
+6.25
72.19
29
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
+6.40
73.33
30
MOLLARD Leo
2000
FRA
+6.60
74.84
31
INNES Iain
1998
GBR
+6.87
76.89
32
GIRAUD Victor
2000
FRA
+6.93
77.34
33
PASLIER Paul
2000
FRA
+7.06
78.33
34
CARBONERO Adrien
1999
FRA
+7.19
79.31
35
BESSON Victor
1999
FRA
+7.30
80.15
36
SUAREZ PEREZ Pol
1999
AND
+7.63
82.65
37
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
+7.73
83.41
38
BUET Gauthier
1999
FRA
+8.13
86.44
39
VALLATI Florian
1999
FRA
+8.36
88.18
40
MASSON Dylan
1999
FRA
+9.21
94.63
41
HANSON Ben
1998
CAN
+9.47
96.60
42
CHAMBET Tom
2000
FRA
+9.54
97.13
43
CADARIU Sasha
1998
GER
+10.84
106.98
44
PERRILLAT MERCEROT Simon
2000
FRA
+10.86
107.13
45
NORAZ Tony
2000
FRA
+10.89
107.36
46
GARCIA Esteban
2000
FRA
+11.19
109.64
47
VAINER Flynn
2000
FRA
+11.35
110.85
48
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
+14.01
131.01
49
ODDONE Clement
1996
FRA
+15.20
140.03
50
MCCALL Oscar
2000
GBR
+21.59
188.47
Did not finish 2nd run
AVENT Mathieu
1999
GBR
PASQUIER Thomas
2000
FRA
VUARAND Enzo
2000
FRA
CENERELLI Enzo
2000
FRA
PIERCE Zac
1997
GBR
BATIN Luca
1999
FRA
VANDENAMEELE Theo
1999
FRA
ADAMS Jack
1998
AUS
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
LOIRE Florian
1997
FRA
BONNAZ Benjamin
2000
FRA
RODRIGUEZ ELIAS Joaquim
1999
AND
PARAND Loevan
1999
FRA
MEYER Martin
1998
FRA
TALOTTA Adrien
1998
FRA
SOMELET Matis
1998
FRA
COLTIER Alexandre
1996
FRA
BLANC Alexis
1998
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DICKSON Graham
1996
GBR
DIDIER Virgile
2000
FRA
OLTEANU Mihnea Ioan
1999
ROU
BOURY Florian
2000
FRA
SCHMIDT Arnaud
1999
FRA
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
PALLANDRE Emile
1999
FRA
PERRIER Jules
2000
FRA
MABBOUX Vadim
1999
FRA
FAVRE Guerlain
2000
FRA
REILLER Antonin
1999
FRA
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
PAOLY Thibault
1998
FRA
GUILLOT Clement
1999
FRA
NOEL Clement
1997
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run