official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HAASER Raphael
1997
AUT
1:41.49
27.37
1
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
1:41.49
27.37
3
ERLER Tobias
1995
AUT
+0.07
27.87
4
SPIEGL Michael
1997
AUT
+0.53
31.13
5
VUKELIC William
1998
CRO
+0.56
31.34
6
KATO Seigo
1998
JPN
+0.85
33.40
7
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+0.90
33.75
8
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+0.96
34.18
9
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+1.55
38.37
10
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+1.86
40.57
11
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+1.90
40.85
12
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+2.62
45.96
13
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+2.67
46.31
14
ALAERTS Xan
1992
BEL
+3.56
52.63
15
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+3.85
54.68
16
MARINZ Daniel
1998
AUT
+3.92
55.18
17
THAURER Stefan
1999
AUT
+3.93
55.25
18
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+4.15
56.81
19
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+4.47
59.08
20
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
+5.12
63.69
21
PELTOLA Olli
1998
FIN
+5.23
64.47
22
TSCHERNUTH Tobias
1998
AUT
+5.56
66.81
23
VOLGGER Thomas
1999
AUT
+5.88
69.08
24
SAUPER Balthasar
1999
AUT
+6.68
74.76
25
LETTNER Heinrich
1998
AUT
+7.09
77.67
26
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+7.23
78.66
27
STOLZ Benedikt
1999
AUT
+9.93
97.82
28
SEMKIN Nikita
1998
RUS
+10.43
101.36
29
LECHNER Fabian
1999
AUT
+10.54
102.14
30
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
+12.01
112.57
30
SCHUSTER Michael
1998
AUT
+12.01
112.57
32
HENNLICH Benjamin
1999
AUT
+12.52
116.19
33
KERN Julian
1999
AUT
+12.90
118.89
34
RAU Loris
1995
GER
+15.66
138.47
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
DENIFFEL Patrick
1996
GER
KONDRATEV Nikita
1999
KGZ
MCCANN Ryan
1999
GBR
HEIN Julian
1999
AUT
UNTERGANSCHNIGG Gerhard
1999
AUT
SCHWARZENBACHER Maximilian
1999
AUT
PETKOV Viktor
1999
MKD
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
HUTTEGGER Daniel
1999
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
PEER David
1998
AUT
ROHRMOSER Manuel
1999
AUT
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
FLASCHBERGER Marco
1999
AUT
WIELAND Paul
1999
AUT
WALCHHOFER Stefan
1998
AUT
STRAUB Jakub
1997
CZE
RUDIGIER Peter
1999
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
LANDAUER Lucas
1998
AUT
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
KUBALA Robert
1992
POL
TUONONEN Henry
1997
FIN
CATANIA Enrico
1994
ITA
REISSNER David
1994
AUT
BUSTA Julian
1997
AUT
TITSCHER Lukas
1998
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
LEONSAARI Antti
1997
FIN
AGLASSINGER David
1997
AUT
MAES Sam
1998
BEL
KOLEGA Samuel
1999
CRO
APPIERTO Andrea
1992
ITA
NIHTILA Niklas
1996
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run