official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
2:12.92
14.41
2
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+0.08
15.00
3
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+1.78
27.53
4
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+1.80
27.68
5
NJAITA Mathilda
1999
SWE
+2.55
33.21
6
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+2.85
35.42
7
PAU Nuria
1994
ESP
+2.95
36.16
8
GARIN Inda
1992
ESP
+3.52
40.36
9
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
+3.75
42.06
10
GIDLUND Sofie
1996
SWE
+4.05
44.27
11
BOIARDT Johanna
1999
SWE
+6.79
64.47
12
EDSAAS Karin
1998
SWE
+6.86
64.99
13
NORDIN Amanda
1997
SWE
+6.96
65.73
14
OEGREN Moa
2000
SWE
+6.97
65.80
15
BERGMAN Linnea
1999
SWE
+7.63
70.66
16
ARLEDAL Emma
1998
SWE
+7.91
72.73
17
POYTALAAKSO Essi
2000
FIN
+8.05
73.76
18
PIERRE Nellie
1998
SWE
+8.23
75.09
19
BROMEE Ella
2000
SWE
+8.24
75.16
20
BOSTROM Lisa
1999
FIN
+8.38
76.19
21
MERISALO Heidi
1999
FIN
+8.55
77.45
22
STENBERG Amanda
1997
SWE
+8.67
78.33
23
HILTULA Lisa
1995
SWE
+8.72
78.70
24
HJALMARS Sanna
2000
SWE
+8.87
79.81
25
NORGREN Petrea
1997
SWE
+8.94
80.32
26
STARROST Cemine
1999
SWE
+9.07
81.28
27
OHLSSON Marta
1995
SWE
+9.63
85.41
28
BRUVOLL Trine
2000
NOR
+11.29
97.65
29
FORSSTROEM Jenny
2000
SWE
+13.04
110.55
30
MAGNUSSON Klara
2000
SWE
+13.69
115.34
31
THORWID Alice
1999
SWE
+14.78
123.38
32
STENLUND Linda
2000
SWE
+14.96
124.71
33
WALLMARK Felicia
2000
SWE
+15.89
131.56
34
OEHMAN Michelle
1997
SWE
+16.87
138.79
35
PEJOK Alina
1999
SWE
+17.11
140.56
36
JOHANSSON Isabella
2000
USA
+17.90
146.38
37
LUNDGREN Olivia
1997
SWE
+20.19
163.27
38
THURMANN-MOE Vaar Havnes
1998
NOR
+20.35
164.45
39
LARSSON Angelika
2000
SWE
+24.46
194.75
40
GUTKE Matilda
1997
SWE
+26.01
206.18
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BAUSTAD Nora
1999
NOR
MALMGREN Maja
2000
SWE
VAHER Lise Anette
1996
EST
KEINANEN Viviana
1999
FIN
ANDERSSON Ida
1998
SWE
EDVINSSON Matilda
1999
SWE
OJANIEMI Jessica
2000
FIN
RYNLID Lina
2000
SWE
MAGNUSSON Tova
1999
SWE
ULFVES Ingrid
2000
FIN
SAKS Elin
1999
SWE
BAECKFORS Odessa
2000
SWE
KEMPPINEN Sini
1999
FIN
GABRIELSSON Moa
1996
SWE
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
DJURESTAAL Li
1995
SWE
KARLSSON Hildur
1996
SWE
HENNING Emelie
1999
SWE
OEGREN Hanna
1997
SWE
NYBERG Kaisa
1995
FIN
RASK Sara
2000
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run