official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAROVT Misel
1999
SLO
1:36.36
50.79
2
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
+0.08
51.39
3
AMEIJDE VAN Floor
1996
NED
+0.43
54.00
4
CIOCANEL Raluca Georgiana
1996
ROU
+0.75
56.39
5
DIMAI Frida
1999
ITA
+1.32
60.65
6
STILL Ella
1997
GBR
+1.53
62.22
7
CRAIEVICH Andrea
2000
ITA
+1.58
62.60
8
RUSTIGHI Asia
1999
ITA
+1.94
65.29
9
GHEDINA Beatrice
1997
ITA
+2.05
66.11
10
PICCIN Valentina
2000
ITA
+2.11
66.56
11
ANDERSON Jessica
1998
GBR
+2.88
72.31
12
RECH Anna
2000
ITA
+3.06
73.65
13
COSTATO Beatrice
2000
ITA
+3.43
76.42
14
RETTENBACHER Karoline
1998
AUT
+3.53
77.17
15
BRUCE Abigail
2000
GBR
+4.78
86.51
16
BERRA Anna
2000
ITA
+5.02
88.30
17
MATTIOLO Sara
1999
ITA
+5.20
89.64
18
LAZZARINI Giorgia
1999
ITA
+5.46
91.59
19
ZIBERT Anja
1999
SLO
+5.84
94.43
20
AGOSTINI Viola
1998
ITA
+7.17
104.36
21
SHEPILENKO Anastasiya
2000
UKR
+7.27
105.11
22
PARIASEK Marta
1999
AUT
+7.74
108.62
23
BELVIS Victoria Pilar
1999
ARG
+7.78
108.92
24
SIMONITTO Debora
2000
ITA
+8.05
110.94
25
DAL MOLIN Chiara
2000
ITA
+8.15
111.69
26
GANDOLFI BERTOLINI Rachele
2000
ITA
+8.87
117.07
27
LANZER Carina
1998
AUT
+9.57
122.30
28
LORENZI Annalaura
1996
ITA
+9.62
122.67
29
VAHER Lise Anette
1996
EST
+10.08
126.11
30
TOTH Krisztina
2000
ROU
+10.26
127.45
31
CSIMA Laura
1997
HUN
+11.44
136.27
32
CAREGNATO Elisa
2000
ITA
+11.67
137.99
33
SIMONETTI Veronica
2000
ITA
+12.17
141.72
34
GALLO Maddalena
2000
ITA
+13.50
151.66
35
DEL ZENERO Linda
2000
ITA
+14.58
159.73
36
MORANDINI Elena
2000
ITA
+16.56
174.53
37
BIASIOLI Francesca
2000
ITA
+18.55
189.40
38
BANDIERA Jastin
1998
ITA
+19.78
198.59
39
BABIC Jana
1999
SRB
+20.21
201.80
40
VISENTINI Desire
2000
ITA
+23.22
224.29
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DALL ANTONIA Silvia
2000
ITA
TOMSIC Nika
2000
SLO
TRIFU Lea Alessandra
2000
ROU
DI RE Elisa
2000
ITA
PALLANCH Camilla
2000
ITA
LAGNERINI Camilla
1997
ITA
TZIOUFA Katerina
1998
GRE
BISATTI Ilaria
1999
ITA
KOVACEVIC Milica
1999
SRB
BRUNIALTI Marianna
1998
ITA
PAGNUSAT Giorgia
1999
ITA
DREV Anja
1997
SLO
PETERLINI Giulia
1999
ITA
BONI Elena
1999
ITA
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
VALLAZZA Genny
1998
ITA
DE MARTIN PINTER Natalia
1997
ITA
BORCHART Boxie
1997
NED
ALBERTI Rossella
1999
ITA
BENINI Emma
1999
ITA
BRISTOT Rebecca
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run