official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ALSTER Christoph
1980
AUT
2:34.45
18.18
2
SCHILD Josef
1980
AUT
+0.52
20.91
3
KOLLE Arnt Georg
1974
NOR
+0.59
21.27
4
GSTATTER Manfred
1979
AUT
+1.36
25.31
5
EGGER Pierre
1978
AUT
+1.68
26.99
6
KANDLBAUER Juergen
1979
AUT
+1.91
28.20
7
STRUGER Peter
1982
AUT
+1.92
28.25
8
GREEN Ross
1978
GBR
+2.35
30.50
9
STRASSER Karl
1977
AUT
+2.60
31.82
10
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
+2.89
33.34
11
KOLL Alexander
1982
AUT
+2.91
33.44
12
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
+2.93
33.55
13
STAMPFER Marco
1981
AUT
+3.07
34.28
14
BECHTER Patrick
1982
AUT
+3.25
35.22
15
VOGT Achim
1970
LIE
+3.30
35.49
16
SVINDAL Aksel L.
1982
NOR
+3.41
36.06
17
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
+3.66
37.37
18
AUDERER Wolfgang
1981
AUT
+3.79
38.06
19
HELLWEGER Martin
1982
AUT
+4.33
40.89
20
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
+4.48
41.67
21
SILLER Matthias
1982
AUT
+4.51
41.83
22
FROEIS Alexander
1981
AUT
+4.94
44.09
23
NEUMAYER Gerhard
1980
AUT
+4.97
44.24
24
HAYDER Thomas
1980
AUT
+5.26
45.77
25
EGGER Simon
1982
AUT
+6.09
50.12
26
HOLZMEISTER Martin
1982
AUT
+6.29
51.17
27
SCHWEIGER Dominik
1982
AUT
+6.60
52.79
28
FIEGL David
1982
AUT
+6.86
54.16
29
FLASCHBERGER Christian
1983
AUT
+7.08
55.31
30
GSTREIN Marco
1983
AUT
+7.14
55.63
31
TROJER Thomas
1983
AUT
+7.69
58.51
32
TATSCHL Andreas
1982
AUT
+8.14
60.87
33
GAPPMAIER Christian
1981
AUT
+8.31
61.76
34
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
+8.68
63.70
35
WEIDINGER Christian
1982
AUT
+8.74
64.02
36
BACHER Thomas
1983
AUT
+8.77
64.17
37
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+9.11
65.96
38
ZANGERL Thomas
1983
AUT
+9.23
66.59
39
SCHMOELZ Markus
1981
AUT
+9.39
67.43
40
SPIES Georg
1983
AUT
+9.83
69.73
41
PRANZL Lambert
1983
AUT
+9.97
70.47
42
LINDNER Georg
1983
AUT
+12.48
83.63
43
OBERMOSER Andreas
1984
AUT
+13.21
87.46
44
AUER Burkhard
1984
AUT
+13.92
91.18
45
CLOUD Travis
1984
USA
+16.35
103.93
46
THALER Daniel
1984
AUT
+16.75
106.02
47
DILLON David
1984
USA
+17.27
108.75
48
TRUSCHNER Christoph
1983
AUT
+17.35
109.17
49
BRAEUER Alexander
1984
AUT
+17.39
109.38
50
RAINER Bernhard
1983
AUT
+18.24
113.84
51
FURNIA Jared
1984
USA
+19.24
119.08
52
STRICKNER Martin
1984
AUT
+21.05
128.58
Did not finish 2nd run
AUER Erich
1982
AUT
BRANDAUER Anton
1982
AUT
BRYNJOLFSSON Sveinn
1975
ISL
EXENBERGER Bernhard
1984
AUT
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
HARALDSSON Johann F.
1979
ISL
HEREGGER Bjoern
1982
AUT
HINTERBERGER Werner
1983
AUT
HOERL Wolfgang
1983
AUT
KATHREIN Harald
1983
AUT
KOHLER Stefan Peter
1983
AUT
KOLLER Patrick
1983
AUT
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
MARSCHNIG Claus
1982
AUT
NILSEN Andreas
1980
NOR
SCHWARZLMUELLER Gottfried
1981
AUT
STANNI Thomas
1983
AUT
STOCKER Martin
1979
AUT
STREITBERGER Georg
1981
AUT
WAREMAN Hayo
1974
NED
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AMPFERER Andreas
1982
AUT
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
EDER Peter
AUT
FLAUTNER Peter
1981
AUT
FRANK Andreas
1982
AUT
FRANZ Thomas
1980
AUT
GRUBER Manfred
1980
AUT
HAFSTEIN Johann Haukur
1979
ISL
HARDENBERG Arne
1973
DEN
HOELLWARTH Daniel
1983
AUT
HOPFGARTNER Alfred
1983
AUT
KNIGHT Splinter
1980
USA
KRAMER Michael
1982
AUT
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
LORENZIN Marcel
1982
AUT
MOLLIN Bart
1981
BEL
MOULDER-BROWN John
1978
GBR
OEVSTHUS Svein
1981
NOR
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
PALANDER Kalle
1977
FIN
PECHTL Arno
1981
AUT
POLSTER Daniel
1983
AUT
REICHELT Hannes
1980
AUT
REITER Hannes
1981
AUT
SCHAFFERER Marco Johan
1984
BIH
SCHEIBER Mario
1983
AUT
SINZ Mathias
1983
AUT
STEINER Michael
1982
AUT
WHISTLER James
1981
GBR
ZIERLER Andreas
1982
AUT
Did not start 1st run