official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PLASCHY Didier
1973
SUI
1:44.83
5.00
2
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
+0.09
5.50
3
EBERLE Markus
1969
GER
+0.62
8.43
4
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+1.12
11.20
5
REITER Mario
1970
AUT
+1.27
12.03
6
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
+1.28
12.08
7
SCHILCHEGGER Heinz
1973
AUT
+1.32
12.30
8
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
+1.50
13.30
9
STRAND NILSEN Harald Chr.
1971
NOR
+1.77
14.79
10
PALANDER Kalle
1977
FIN
+2.07
16.45
11
ALLGAEUER Michael
1978
AUT
+2.15
16.90
12
GANAHL Markus
1975
LIE
+2.59
19.33
13
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
+2.90
21.05
14
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
+3.05
21.87
15
FOSSLAND Kai Are
1976
NOR
+3.07
21.99
16
KIMURA Kiminobu
1970
JPN
+3.15
22.43
17
EGGER Pierre
1978
AUT
+3.58
24.81
18
KRAUS Tomas
1974
CZE
+4.42
29.45
19
GRUBER Manfred
1980
AUT
+4.47
29.73
20
STRUGER Peter
1982
AUT
+4.86
31.89
21
FROEIS Alexander
1981
AUT
+5.01
32.72
22
PECHTL Arno
1981
AUT
+5.45
35.15
23
HELLWEGER Martin
1982
AUT
+5.46
35.21
24
MAXA Marcel
1974
CZE
+5.55
35.71
25
STAMPFER Marco
1981
AUT
+5.60
35.98
26
GONITIANER Niclas
1978
GER
+5.67
36.37
27
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+5.74
36.76
28
LORENZIN Marcel
1982
AUT
+5.86
37.42
29
AMPFERER Andreas
1982
AUT
+6.17
39.14
30
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
+6.38
40.30
31
FRANK Andreas
1982
AUT
+6.50
40.96
31
KOGLER Stefan
1981
GER
+6.50
40.96
33
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+7.07
44.12
34
SCHEIBER Mario
1983
AUT
+7.11
44.34
35
MOLLIN Bart
1981
BEL
+7.81
48.21
36
SILLER Matthias
1982
AUT
+7.84
48.38
37
SVINDAL Aksel L.
1982
NOR
+8.46
51.81
38
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
+8.73
53.30
39
FIEGL David
1982
AUT
+9.24
56.12
40
SCHWEIGER Dominik
1982
AUT
+9.68
58.56
41
WAREMAN Hayo
1974
NED
+10.05
60.60
42
HARALDSSON Johann F.
1979
ISL
+10.33
62.15
43
OEVSTHUS Svein
1981
NOR
+10.98
65.75
44
TROJER Thomas
1983
AUT
+11.05
66.14
45
SINZ Mathias
1983
AUT
+11.11
66.47
46
OBERMOSER Andreas
1984
AUT
+13.15
77.76
47
KOLLER Patrick
1983
AUT
+13.94
82.13
48
LINDNER Georg
1983
AUT
+14.17
83.40
49
LIBRA Josef
1980
AUT
+14.43
84.84
50
THALER Daniel
1984
AUT
+15.60
91.31
51
MERTENS Filip
1967
BEL
+21.06
121.52
Did not finish 2nd run
ALSTER Christoph
1980
AUT
BACHER Thomas
1983
AUT
BANK Ondrej
1980
CZE
BECHTER Patrick
1982
AUT
BRAEUER Alexander
1984
AUT
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
HOELLWARTH Daniel
1983
AUT
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
MAGNUSSON Kristinn
1981
ISL
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
NEUMAYER Gerhard
1980
AUT
VOGL Alois
1972
GER
ZANGERL Thomas
1983
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AUDERER Wolfgang
1981
AUT
AUER Burkhard
1984
AUT
BRYNJOLFSSON Sveinn
1975
ISL
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
EGGER Simon
1982
AUT
EXENBERGER Bernhard
1984
AUT
GRAFL Christian
1982
AUT
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
GREEN Ross
1978
GBR
GSTREIN Marco
1983
AUT
HAFSTEIN Johann Haukur
1979
ISL
HARDENBERG Arne
1973
DEN
KATHREIN Harald
1983
AUT
KOLLE Arnt Georg
1974
NOR
KRAUS Martin
1980
GER
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
MAYRHOFER Hans Joerg
1983
AUT
MOULDER-BROWN John
1978
GBR
NILSEN Andreas
1980
NOR
POOL Thomas
1974
SUI
REICHELT Hannes
1980
AUT
REITER Hannes
1981
AUT
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
SCHWARZLMUELLER Gottfried
1981
AUT
VRABLIK Martin
1982
CZE
Did not start 1st run