official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
1:49.77
15.00
2
JORDAN Asher
1999
CAN
+3.62
39.07
3
PUCKETT Cooper
2003
USA
+3.70
39.61
4
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+3.92
41.07
5
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+4.05
41.93
6
WALLACE Liam
1999
CAN
+4.12
42.40
7
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+4.33
43.80
8
PALMQUIST Camden
2003
USA
+4.72
46.39
9
ALKIER Justin
1998
CAN
+5.34
50.51
10
SEGER Riley
1997
CAN
+5.66
52.64
11
FERRI James
1996
USA
+5.82
53.70
12
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+5.86
53.97
13
FOURNIER Simon
1997
CAN
+5.99
54.84
14
PENNINGTON Trent
2002
USA
+6.02
55.03
15
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
+6.09
55.50
16
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+6.14
55.83
17
POULTER Jay
2003
USA
+6.38
57.43
18
LEEVER Alex
1995
USA
+6.49
58.16
19
DETS Taras
2001
CAN
+6.71
59.62
20
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+6.89
60.82
20
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+6.89
60.82
22
BRAYTON Hunter
1999
USA
+7.74
66.47
23
HEDELIN Olof
1998
SWE
+7.94
67.80
24
TIMM Dylan
2002
CAN
+9.05
75.18
25
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
+9.08
75.38
26
SIMON Jordan
2003
USA
+9.62
78.98
27
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+9.63
79.04
28
RICHEDA Nicolas
2002
USA
+10.22
82.97
29
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+10.31
83.56
30
DIGANGI Harrison
2002
USA
+10.36
83.90
31
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
+11.06
88.55
32
SWEENEY Nolan
2004
USA
+13.87
107.24
33
DUNN Logan
2001
CAN
+18.25
136.37
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
CHAREST Pierick
2004
CAN
WALLACE Ben
2003
CAN
MARC Antoine
2002
SUI
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
LEBEAU Patrick
2002
CAN
JONES Lawton
2003
USA
SEGRE Sebastian
2003
USA
DAVENPORT Topher
2003
USA
ROBIN Aidan
2003
USA
MOLESKY Daniel
2001
CAN
HOFFMAN Harry
2004
AUS
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
KURSH Gerrit
2003
USA
VALADKA Aleksas
2003
CAN
REED Brooks
2002
USA
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
BARABE Alexis
2003
CAN
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
BIGATEL Justin
2003
USA
LATULIPPE Louis
2002
CAN
JORDAN Tait
2002
CAN
KEARING Luke
2002
USA
KINSELLA Kellen
2001
USA
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
GILLIS Daniel
2002
USA
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
PALCHAK Cole
2000
USA
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
KELLEY Robby
1990
USA
ESTEVE Axel
1994
AND
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
SARCHETT Ryder
2003
USA
KOGLER Tobias
1996
AUT
MCCORMACK Declan
1999
CAN
DRILLER Garret
1996
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run