official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DIGANGI Harrison
2002
USA
1:52.39
31.66
2
GILLIS Daniel
2002
USA
+0.21
33.55
3
PALCHAK Cole
2000
USA
+0.30
34.36
4
RITCHIE Benjamin
2000
USA
+0.33
34.63
5
FLANIGAN Bode
2002
USA
+0.44
35.61
5
STEED William
2005
CAN
+0.44
35.61
7
MARTIN Max
2000
USA
+0.62
37.23
8
NOLAN Alec
2002
USA
+0.66
37.59
9
SIMON Jordan
2003
USA
+0.80
38.85
10
OWENS Cam
2002
USA
+0.89
39.66
10
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+0.89
39.66
12
SCHNEIDER Frederick
1999
USA
+1.05
41.10
13
REED Sawyer
2005
USA
+1.08
41.37
13
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+1.08
41.37
15
JONES Lawton
2003
USA
+1.15
41.99
16
KINSELLA Kellen
2001
USA
+1.19
42.35
17
REED Brooks
2002
USA
+1.25
42.89
18
HEDELIN Olof
1998
SWE
+1.28
43.16
19
SAMPSON Mitchell
2000
USA
+1.38
44.06
20
BOCOCK Scott
2000
USA
+1.46
44.78
21
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
+1.56
45.68
22
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+1.57
45.77
23
STRAUCH Tucker
2000
USA
+1.60
46.04
24
MARLER Aidan
2000
CAN
+1.80
47.84
25
MCNABB Alex
2002
USA
+1.81
47.93
26
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+1.86
48.38
27
VILLENEUVE Kaiden
2003
CAN
+1.97
49.36
28
DAVENPORT Topher
2003
USA
+2.02
49.81
29
BRUNET Julian
2004
CAN
+2.57
54.76
30
SWEENEY Nolan
2004
USA
+2.67
55.65
31
FOSTER William
2006
CAN
+2.72
56.10
32
KENOSH Tommy
2000
USA
+2.73
56.19
33
BECKERMAN Benjamin
2005
USA
+3.06
59.16
33
TURNER Teagan
2003
USA
+3.06
59.16
35
HIBSHMAN Barrett
2005
USA
+3.10
59.52
36
GOLDEN Christopher
2001
USA
+3.33
61.59
37
PRICE Matthew
1999
USA
+3.52
63.29
38
HUNT Espen
2004
USA
+3.75
65.36
39
LATULIPPE Louis
2002
CAN
+4.06
68.15
39
WILSON Reed
2001
USA
+4.06
68.15
41
SNYDER Bennett
2001
USA
+4.08
68.33
42
HABER Brett
2003
USA
+4.29
70.21
42
NORFOLK Rowen
2004
USA
+4.29
70.21
44
PATTON William
2004
USA
+4.46
71.74
45
SARGENT Harper
2006
USA
+4.73
74.17
46
ABDOW Alex
2001
USA
+5.00
76.59
47
GRAMAS Evan
2005
USA
+5.15
77.94
48
RICHEDA Nicolas
2002
USA
+5.26
78.93
49
ROSENBLOOM James
2005
CAN
+5.29
79.20
50
SOTIRIADIS Maximus
2006
CAN
+5.52
81.27
51
HUNTER Jack
2005
CAN
+5.60
81.98
52
MCDERMOTT Lucas
2006
USA
+5.66
82.52
53
BARON Liam
2005
USA
+5.85
84.23
54
CAMP William
2005
USA
+6.02
85.76
55
PODIVINSKY Henry
2006
CAN
+6.15
86.93
56
SMITH Cam
2001
USA
+6.47
89.80
57
STANLEY Marcus
2005
USA
+6.93
93.94
58
PATEL Moksh
2006
USA
+6.97
94.30
59
GONZALEZ GONZALO Pedro
2005
ESP
+7.03
94.84
60
BROCHU Edouard
2005
CAN
+7.12
95.64
61
MEIKLE Hemi
2006
NZL
+7.48
98.88
62
EBERT Gavin
2006
USA
+7.57
99.69
63
DAVIS Joseph
2004
USA
+7.67
100.59
64
HAZEN Nate
2001
USA
+7.78
101.58
65
GUTCHESS Bode
2006
USA
+8.38
106.97
66
HOSTETTER William
2006
USA
+8.71
109.93
67
BRUMM Lucas
2005
USA
+8.83
111.01
68
PENDENZA Giovanni
2005
ITA
+8.93
111.91
69
SCHAIN Gaven
2004
USA
+10.04
121.89
70
MULCAHY Dante
2005
USA
+10.08
122.24
71
COLLINS Sean
2006
USA
+10.15
122.87
72
MARAINI Davide Otto
2005
ITA
+10.41
125.21
73
AYTES TARTERA Biel
2006
ESP
+11.07
131.14
74
DUDJAK Ivan Walter
2006
SVK
+11.28
133.03
75
FLAHERTY Patrick
2002
USA
+11.84
138.06
76
CLAPP Schuyler
2006
USA
+12.03
139.77
77
GOFF Luke
2006
USA
+12.24
141.66
78
BARKAN Oliver
2004
USA
+13.13
149.65
79
ROY Connor
2005
USA
+13.67
154.51
80
LABANOWSKI Jake
2005
USA
+17.26
186.77
81
LUNDBERG Kaelen
2006
USA
+19.89
210.40
Did not finish 2nd run
NORRIS Finnegan
2006
USA
OCONNOR Brendan
2006
USA
BARTUMEU RAMENTOL Marcel
2005
AND
MCKENNA Benjamin
2005
USA
SAVAGE Porter
2005
USA
NORFOLK Lincoln
2006
USA
BONIVENTO Matteo
2006
USA
BOUCHARD Ethan
2005
IRL
CHIPMAN Brody
2003
USA
BARON Simon
2005
USA
DEMPSEY Hugh
2001
USA
LAINO Peter
2001
SUI
PROUVOST Emile
2005
FRA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
BATHUM Blake
2000
USA
CALVO SANTOS Alvar
2005
AND
FERRI Paul
1999
USA
HODER Maximilien
2005
USA
HAYDEN Sam
2000
USA
BARTHOLOMEW Colton
2005
CAN
MORGAN Oliver
2001
USA
PUCKETT Cooper
2003
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZOLAN Eli
2006
USA
HUANG Leon
2006
BUL
STONE Kory
2006
USA
SMITH Lincoln
2005
USA
WALTERS Griffin
2006
USA
GILBERT Patrick
2006
USA
HAZEN William
2004
USA
WESTON Jack
2005
USA
GREENBERG Benjamin
2004
USA
BEARDSLEY Jaedon
2005
USA
HURLEY Fineas
2005
USA
KNOBLOCH Jackson
2005
USA
STEBER Daniel
2005
USA
FISCHER Maximilian
2005
USA
RATHBONE Ethan
2006
USA
HOSTETTER Benjamin
2006
USA
THAYER Tucker
2006
USA
HUBER Alexander
2005
USA
CULVER Bronson
2006
USA
GATCLIFFE James
2003
TTO
KELLEHER John
2004
USA
BIANCHI Ryan
2002
USA
SHEA Jack
2000
USA
WASHBURN Marat
2002
USA
HALLAGAN Leo
2002
USA
PARAZETTE Holden
2000
USA
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
SCHAEDE Jack
2002
USA
VAN SLYKE Andrew
2001
USA
CARNAHAN Thomas
2006
CAN
KIRWOOD Nick
2004
USA
MORGAN Chauncey
1999
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
Disqualified 1st run